Cestovní pojištění do Řecka

1
84

Řecko patří do desítky zemí, do kterých Češi cestují nejvíc. Není divu – malebná balkánská země na pobřeží Egejského a Jónského moře je ideální destinací, kde zapomenout na každodenní stres a načerpat nové síly. Jak se do Řecka správně pojistit?

Přestože je Řecko rájem na zemi, vyplatí se myslet i na nejhorší možný scénář a pojistit se pro případ, kdyby dovolená nešla moc hladce. Zeptali jsme se analytiků z portálu Porovnej24.cz, jaké cestovní pojištění zvolit pro cestu do této destinace.

Jak se pojistit do Řecka?

Cestovní pojištění do Řecka by se mělo přizpůsobit vašemu typu trávení dovolené. Každá dovolená je totiž unikátní a turista je při ní vystaven jinému typu rizik.

Výše pojistného krytí

Řecko je poměrně bezpečnou zemí, ve které nehrozí výraznější rizika. Ať už plánujete celou dobu relaxovat na plážích nějakého romantického řeckého ostrůvku, nebo máte v plánu dobrodružnější výlety do vnitrozemí, sjednejte si cestovní pojištění s limitem krytí ve výši 3 – 4 milionů Kč.

Řada turistů dělá tu chybu, že do této země vyrazí jen s modrou kartičkou, se kterou běžně v Česku chodí k lékaři (Evropský průkaz zdravotního pojištění). S tímto průkazem sice máte nárok na ošetření v celé Evropské unii, ale někdy můžete doplácet peníze. Můžete tak připlácet nemalé částky za samotný pobyt v nemocnici, léky či nadstandardní vyšetření. Na řadě řeckých ostrovů navíc nemusí být vhodná nemocnice s odpovídajícím vybavením, tudíž ve vážnějších případech vás můžou převézt do lékařského zařízení na pevnině. Na zdravotní transport se však Evropský průkaz pojištěnce nevztahuje, tudíž na něj příliš nespoléhejte a na dovolenou si sjednejte cestovní pojistku.

Dovolená na pláži

Pokud máte v plánu klasickou letní dovolenou spojenou s koupáním a opalováním na pláži, moc rizik vám nehrozí. Pozor při sjednávání pojištění si dejte jenom tehdy, pokud si chcete dovolenou zpříjemnit sportovními aktivitami. Různé pojišťovny totiž můžou mít jinou definici týkající se toho, co spadá do rekreačních sportů, a co do rizikových. Zatímco jedna pojišťovna může určitou aktivitu mít v základní nabídce rekreačních sportů, u jiné je považována za rizikový sport a je potřeba si ji připojistit.

Toto jsou aktivity, které jsou na pomezí rizikového a rekreačního sportu:

  • Jízda na vodním skútru
  • Jízda na vodním banánu
  • Vodní lyžování
  • Jachting
  • Potápění
  • Jízda na kolečkových bruslích
  • Jízda na koni

Dovolená s malými dětmi

Pokud jedete do Řecka s malými dětmi, nezapomeňte si sjednat pojištění odpovědnosti. To se vztahuje na případy, kdy vy nebo vaše ratolesti způsobíte škodu někomu dalšímu. Takové připojištění může být k nezaplacení tehdy, pokud třeba vaše děti způsobí škodu na hotelovém vybavení.

Ještě dráž může vyjít škoda na zdraví. V případě, že vaše dítě nedopatřením skočí v bazénu na jiného plavce, může po vás poškozený chtít kompenzaci za náklady na léčbu a v případě trvalých následků odškodnění za zhoršené společenské uplatnění.

Dovolená s drahou elektronikou

Spousta rodin si v dnešní době neumí představit cestu do ciziny bez kvalitního fotoaparátu či dronu. Běžné je brát si s sebou i notebook nebo tablet. V takovém případě si sjednejte pojištění zavazadel. V případě krádeže nebo poničení vám toto pojištění dopomůže k proplacení této škody.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte komentář
Prosím zadejte zde vaše jméno