Jak řešit situaci, když jste už do zahraničí vycestovali, ale zapomněli jste se pojistit?

0
39

Mnoho rekreantů si nechává balení, ale i jiné věci před vycestováním na poslední chvíli. Tak se může stát, že kromě slunečníku či deky může člověk zapomenout i na cestovní pojištění. V éře online se však i tento problém dá řešit.

Ve většině pojišťovně totiž platí, že když uzavřete pojištění přes internet, to začíná platit během pár minut od zaplacení, a tudíž je možné ho uzavřít i po vycestování do zahraničí. Pojištění platí ihned po vyplnění formuláře. Podmínkou je okamžité zaplacení přes kartu. Pokud však platíte přes internet banking, platba může proběhnout i o několik dní a pojištěni do té doby nebudete.

Čekací doba

Některé pojišťovny mají na platnost cestovního pojištění odkládací lhůtu, aby se vyhnuli zneužití pojištění zakoupenému na poslední chvíli. Pokud se klient zapomněl pojistit a nachází se již v zahraničí, je možné sjednat cestovní pojištění prostřednictvím třetí osoby, avšak nejdříve se začátkem pojištění například od 5. dne po sjednání pojistné smlouvy.

Prodloužení přes web

Pokud jste již v zahraničí a pojištění vám vyprší, můžete si ho přes web prodloužit. Zde je důležité dát si pozor na to, aby to bylo ještě v průběhu trvání původního pojištění. Tak nové cestovní pojištění bude navazovat na původní a to bez čekací doby. Pokud požádáte o pokračování pojištění až po skončení jeho platnosti, zůstanete nepojištění až do doby, kdy začne platit nové pojištění.

Pojistný podvod

Pokud byste chtěli podvádět a tvrdit pojišťovně, že jste pojistku uzavřeli ještě na doma a ne v zahraničí, ta si to může ověřovat. V případě, že jste si pojištění uzavřeli SMS nebo telefonicky, pojišťovna snadno zjistí přes operátora, zda jste byli na území České republiky nebo jinde. I smlouvy uzavřené přes internet si může pojišťovna ověřovat například přes IP adresu. Kvůli pojistnému podvodu vám hrozí pokuta nebo soud, a proto se to zkoušet nevyplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte komentář
Prosím zadejte zde vaše jméno