Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Český bazar na Korfu

Rate this post

povedená akce

 

Ačkoliv jsme se báli, že bude pršet a místo venku na dvorku se budeme tísnit v malých místnostech, počasí nám i přes nepříznivé předpovědi opravdu přálo. V Benitses se asi místní lidé divili novému nápisu „Ivetin dvorek“, u kterého byla šipka navádějící návštěvníky tím správným směrem.

 

Do poslední chvíle nikdo nevěděl, kdo všechno vlastně přijde. Ale úderem desáte se začali sjíždět lidé ze všech koutů ostrova. Z Čech, Moravy a Slovenska jsou tu především ženy a tak příjezd jediného muže- Čecha, byl opravdu vítán.

 

Kdo chtěl něco dát či prodat, rozložil své věci na dvorku, na stůl se vyložily domácí koláče, perníky, štrúdly, Brumíky, oplatky a dokonce pecen chleba s paštikou. To vše se zapíjelo dobrým svařákem, který nám alespoň trošku navodil vánoční vůni.

 

Českořecké děti se honily po dvorku a lezly po bráně a žvatlaly sem tam řecky a sem tam česky a výborně se bavily.

 

Bylo milé potkat staré známé, se kterými se člověk vzhledem k množství aktivit a také vzdálenostem vidí opravdu jen vzácně. A bylo také příjemné poznat nové tváře, které se mezi námi objevily.

 

Měnily se hračky, dětské i dospělé oblečení, knihy a vznikaly nové znosti a snad i přátelství.

 

Na konci jsme vložili všechno nevyužité oblečení i hračky do krabice a jedna kamarádka zorganizovala odvoz do místního dětského domova

 

Tomu, kdo z vás tuhle akci vymyslel a zorganizoval patří velké Bravo a mnohé díky!! Snad jsme inspirovali i vás, kteří jste v jiných částech Řecka. Těsíme se na vaše akce!

 

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Češi v Řecku

2 Comments

 • jana valkova
  Posted 29.11.2011 at 8:39

  Dobra akce!! gratuluju.

  Odpovědět
 • krupi
  Posted 30.11.2011 at 16:39

  skoda pro nas, co jsme neprijeli!!!U nas byl Marianek nemocny a ted to pro zmenu odnasim ja,,……..

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5