Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Co se vám na životě v Řecku líbí?

Rate this post

Vy, co žijete v Řecku?

v diskuzi k minulému příspěvku položila Veronika zajímavou otázku nebo možná zamyšlení:

Veronika: Navic je Recko v takove blbe situaci,ze nevim,co Vas tam tahne,jedine chlap :-)V Cr je zdravotni pece kvalitni a zdarma,tak nevim nad cim vahat.Coz se o Recku neda rict. Cesi si nevazi toho co maji,more a slunce za to nestoji.

A to nás inspirovalo k dnešní anketě. Co vás do Řecka tahne? Co se vám tu líbí? Myslíte, že moře a sluníčko za ten život (v posledních letech ne úplně jednoduchý) stojí?

 

Prosíme, pište tentokrát opravdu jen to, co je tady fajn a co se vám líbí. Někdy příště můžeme zase udělat opačnou anketu.

 

Díky a hezkou zábavu!!! Vaši Češi v Řecku:)

 

38 Comments

 • sandra pejchova
  Posted 19.2.2015 at 15:26

  Miluju more, řeckou kulturu a tu pohodovost lidi ..je to úplně jiná mentalita ,vsichni jsou moc obětavý a ochotny pomoct 😉 sama se ted presvedcuji zacinam podnikat a každý se mi snaží pomoct jak jen to jde 😉

  Odpovědět
 • sandra pejchova
  Posted 19.2.2015 at 15:29

  V ČR už bych žít nechtela… Ta naladovost lidi ….uspechany život… Zda se mi ,ze ta kvalita života je tu lepší..tedy alespon u nás na ostrove …ale to nikdy nikdo co tu nezije nepochopi

  Odpovědět
  • Petra
   Posted 21.8.2017 at 14:11

   dobry den chtela bych se zeptat vy v Recku zijete?jak jste se co nejrychleji naucila recky dekuji vam za odpoved

   Odpovědět
 • Niki
  Posted 19.2.2015 at 15:36

  Já v Řecku vždy pracovala v cestovním ruchu ve velkých hotelových rezortech a těm se i v dnešní době daří velmi dobře. Takže na práci si stěžovat nemohu. Zdravotní péče? Jsem velice ráda, že jsem zcela zdravá a doktory nepotřebuji, takže ani zdravotní péče by mě v Česku neudržela. Na Řecku se mi líbí ta pohoda, relax, všechno den pirazi a vše se může udělat avrio…. Řekové neznají stres na rozdíl od Čechů. Projdete se po ulici a nejednou máte spoustu kamarádů, každý se usmívá … Řekové mají emoce, to mi taky moc neznáme. Řekla bych, že si více váží rodiny. Nechlastaj jak prasata, spíš jen tak popíjí a tančí. Mají úžasnou hudbu a jídlo… jasně, že tam život za to stojí! 🙂

  Odpovědět
 • Viko
  Posted 19.2.2015 at 15:41

  …myslím,že mnohým z nás je daleko bližší řeckej bordel než německej pořádek i když na všelicos nadáváme.Svobodu a vůbec způsob života nám může kdejakej Skopčák nebo Amík jen závidět.

  Odpovědět
 • Olga
  Posted 19.2.2015 at 16:28

  No myslím, že chléb je všude o dvou kůrkách, ale v životě řeků jim závidím /dost hodně/ moře,jídlo a jejich siga siga

  Odpovědět
 • Daniela
  Posted 19.2.2015 at 17:31

  Žijeme 3 roky na ostrově Paxos
  Léta jsme řecko navštěvovali avšak tento ostrov jsme si zamilovali. Kamarádi Máme hlavně řeky. Někdy Angličany rekove jsou nám mnohem bližší. Bohužel nikdo z Čechů zde nežije to nám chybí.

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 19.2.2015 at 17:35

  [6] danielo, nechtěla bys nám o životě na Paxosu něco napsat? Nevím, dza tu ještě někdo bydlí na tak malém ostrově, kde nejsou jiní Češi, ale určitě by to bylo strašně zajímavé. Kdyžtak prosím na pavla74@hotmail.com nebo sarah@cesivrecku.cz

  diky!!

  Odpovědět
 • Jitkula
  Posted 19.2.2015 at 20:19

  [6] Danielo, na Paxi bydli Katka, ma tu inzerat s e-mailem.

  Odpovědět
 • Jaroslav
  Posted 20.2.2015 at 6:56

  Žil jsem většinu života v Praze – posledních 15 let žiju na Šumavě. Do Prahy bych se už nevrátil. 25 let jezdím na Korfu a chystám se tam usadit na dobro. Ze stejných důvodů o kterých se tady píše. Je přece jasné, že kdo jednou pozná život v pohodě a menší stres, v Česku už by žít nechtěll.

  Odpovědět
 • Elena
  Posted 20.2.2015 at 7:53

  Každá země má své výhody a nevýhody. Léto je v Řecku krásné, ale horší je období zimy, kdy je všude prázdno a to počasí taky nic moc. Věc, která mi osobně vadí nejvíc je úroveň školství, jsem stále v šoku, protože jsem si myslela, že je to země v EU, tím pádem jsem čekala podobnou úroveň jako u nás, ale to jsem se teda šeredně spletla. Syn si občas postěžuje na špínu a nepořádek všude kolem, celkově vybavení tříd a katastrofální hygiena a záchody, atd atd, ale naštěstí je to kluk, tak to moc neřeší jako já 🙂 jinak lidi jsou tady moc fajn, vstřícní, obětaví, jiná povaha. Na to jejich sigasiga si teprve zvykám, u nás je to jinak, když se řekne tak to je, tady se holt musíme naučit čekat 🙂

  Odpovědět
 • karel strobl
  Posted 20.2.2015 at 11:58

  I když mám Čechy rád, na Lefkádě jsem našel to, co jsem hledal. Změnil jsem totálně životní styl, naučil řecky a v poslední vsi před Edenem, v pravěkém kafeniu rád diskutuju i poslouchám staříky i stařenky. Bydlíme na samotě u moře a společnost nám dělají naše holky /kočky/. Mimo sezonu jsme tu úplně sami a vůbec nám nic nechybí, jsme tu šťastní. Spolu pracujeme i odpočíváme. Život tu není zrovna jednoduchý, ale o tom jsem nechtěl mluvit. Jednoduše máme co jsme chtěli a jsme hodně soběstační. Miluju to tady a na co se podívám, vidím výsledky naší práce. Moře, každou chvíli jiné, jsou tu želvy, delfíni a vloni touto dobou jsme viděli i velryby /což je fakt!/.
  Ano, naučil jsem se i siga, siga, ale držím slovo a jsem přesný..
  Na spoustu věcí jsem si musel zvyknout- nepochopitelné obstrukce v bankách, úřadech, na to, že občas neteče voda, nejde elektrika, na nikoho není spolehnutí, byť mi dá své slovo, nebo dostane zálohu.. na úřadech se dějí strašné věci a každý čeká na úplatek, všude přebujelá byrokracie..
  Ale příroda – starodávné i nově vysazené olivy, oleandry, všechna možná koření, které roste všude volně a voní až se točí hlava. Všudy přítomné ovce, kozy, kravajzny, koníci i oslíci.
  Prahu mám také rád – Staré město mě snad nikdy nepřestane bavit, ale to je jinak.
  Jo a je ještě jedno klasicky řecké slovo – ávrio – v překladu to znamená – zítra, ale ve skutečnosti – ne dnes. Takže když vám tu někdo řekne, že to vyřídí, udělá ” ávrio”, můžete se spolehnout, že to bude “na svatýho Dyndy” , jak říkala moje babička.
  Takže jsme se přizpůsobili, zpomalili a uklidnili i když pracujeme každý den od rána do večera. Ale od toho bolí tělo, ne hlava..

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 20.2.2015 at 14:33

  podnebi, more, slunce, usmevy, olivovy olej, vino, olivy, zivot venku celorocne.

  Odpovědět
 • kosanka
  Posted 20.2.2015 at 22:06

  [3] Moc se mi líbí tvůj komentář, jako bych ho psala já 🙂

  Odpovědět
 • kosanka
  Posted 20.2.2015 at 22:10

  [11] Karle, moc se mi líbilo jak jste napsal na konci, že jste se přizpůsobili. A o tom si myslím, že to je. Nemá cenu porovnávat, všude je něco a všude chleba o dvou kůrkách. Nemá cenu říkat že tam je něco takové a tady zase makové. Prostě jste si svou cestu zvolili a užíváte si ji. A to je důležité.

  Odpovědět
 • Olina
  Posted 20.2.2015 at 22:14

  Absolutně nic.

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 21.2.2015 at 7:21

  [15] Olino, bydlis v Recku?? Tak treba te tyhle komentare inspiruji a neco hezkeho prece jen najdes. Protoze musi byt strasne tezke zit v zemi, kde se ti nic nelibi.

  Odpovědět
 • karel strobl
  Posted 21.2.2015 at 21:20

  Oli a to myslis vazne?! Pokud tu zijes, tak se seber a maz domu.. pokud nezijes tak neprovokuj!

  Odpovědět
 • Majka
  Posted 21.2.2015 at 22:57

  Řecko znám pouze z dovolených již 15 let a i přesto,
  že jsem přišla o práci a budu muset od teď hooodně šetřit tak pojedu zase, protože to jsou moje lázně duševní i fyzické. Jak píše Karel – Ale příroda – starodávné i nově vysazené olivy, oleandry, všechna možná koření, které roste všude volně a voní až se točí hlava. Všudy přítomné ovce, kozy, kravajzny, koníci i oslíci.
  a ostrovanka – podnebi, more, slunce, usmevy, olivovy olej, vino, olivy, zivot venku celorocně.
  Skutečný život není jednoduchý nikde a přizpůsobit se musíte všude . Jde o ten důvod, proč žit tam a ne jinde.

  Odpovědět
 • Andrea
  Posted 23.2.2015 at 8:10

  Co se mi na Řecku líbí?Krásná příroda, podnebí, neznečištěné životní prostředí (žiju na ostrově), kvalitní potraviny, řecká kuchyně, řečtina – je tak bohatá, životní styl (i když v létě je to hodně hektické). Líbí se mi,že nemusím mit takový strach o bezpečnost dětí, že mi školní autobus zastavuje přímo před domem.Jsem ráda,ze nemusím řešit přezůvky a cvičební úbory pro děti do školy.Líbí se mi naše obecní knihovna. Líbí se mi,jak Řekové slaví svátky a dodržují tradice.Líbí se mi ΕΣΠΑ,protože diky tomu nemusím platit vysoký poplatek za pobyt dítěte ve školce (παιδικός σταθμός). Mám ráda ΚΕΠ, protože díky tomu si můžu ušetřit návštěvu spousty úřadů,které opravdu ráda nemám. Celkově mám život v Řecku ráda. Život v Řecku je jedno “velké dobrodružství”, rozhodně se tu nedá mluvit o rutině.Pořád se něco děje, něco mění, ale i přesto se s tím lidé dokážou vyrovnat a poprat se s tím.A to mě na Řecku opravdu baví.

  Odpovědět
  • Eva
   Posted 2.3.2019 at 21:46

   Ahoj Andreo,Kos je muj sen. Můžeš mi napsat,kolik stojí nemovitosti? Moc se mi líbí Marmari.

   Odpovědět
   • Erika
    Posted 14.4.2019 at 9:12

    Dobrý den Evo. Chystám se příští rok odjet žít na Kos. V oblasti Marmari jsem pracovala. Nemohu to říct na 100%, ale myslím si, že sehnat zde nemovitost nebude lehké. Ale né nemožné. Každopádně s Vámi souhlasím , Marmari je velmi krásné a klidné. Obávám se ale, že mimo sezónu tady nebude mnoho možností.. Mě se velmi líbí Kardamena. Pokud se tedy rozhodnete a opravdu odcestujete tady žít, byla bych ráda kdyby jsme se mohli seznámit. Uvítala bych Češku, s kterou lze jít na kafe 🙂

    Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 23.2.2015 at 18:54

  [19] moje rec!!!! kde bydlis?

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 23.2.2015 at 19:01

  Přírodní krásy: Řecko není jenom moře, vlny a písečné duny, ale taky hory s rozsáhlými lesy, rokle, strže, skály, planiny, jeskyně, vodopády. Dají se tu dělat všechny možné sporty, pod vodou, nad vodou, ve vzduchu… A zatímco se třeba na Parnassu lyžuje, u nás na Corfu se dá koupat (otužilci). Corfu je kapitola sama o sobě, v každém ročním období tu něco kvete!! Do vánoc například kvetou růže, pak zimě bramboříky a sedmikrásky, mandloně, mimózy, teď právě máme na zahradě rozkvetlé narcisy a tak to půjde pořád až zase do vánoc….
  Lidé jsou dost emotivní a otevření, víc se zajímají jeden o druhého. Pořád si k něčemu vzájemně přejí, když si koupíš nové boty, tak ti hned řeknou, ať je ve zdraví užiješ. Řečtina je plná přání a požehnání, na každou událost se přeje jiným způsobem a to nejen např. oslavenci, ale i jeho příbuzným (Když má někdo např. narozeniny, tak mu řeknem “chronia polla!” a všem ostatním z rodiny: “na ton chairesai!”). Líbí se mi, že styk mezi lidmi je dost neformální, moc si tu nikdo nepotrpí na vykání, a pořád je důležitější, jakou má někdo chuť a schopnost dělat nějakou práci, než jestli má na to titul či vysvědčení.
  Lidi se tu rádi baví, (teď v období karnevalu se tancuje v maskách), a to i v případě, že se současně potýkají s hodně vážnými problémy, řada Řeků dokáže vypnout a prožívat každou dobrou chvíli naplno.
  Co se týká kultury, dají se tu zažít nádherné věci, koncerty a divadelní představení přímo na starověkých jevištích nebo na jiných krásných místech v přírodě.
  Pro mě je Řecko takový mikrosvět, dá se tu najít úplně všecko, jen možná v menším měřítku, než někde jinde. Důležité je umět hledat…:-)

  Odpovědět
 • Andrea
  Posted 23.2.2015 at 19:08

  [20] Na Kosu a nemenila bych.Líbí se mi tu.

  Odpovědět
 • SoFi
  Posted 23.2.2015 at 22:01

  ? Kaneis plaka 🙂
  [15]

  Odpovědět
 • Jana
  Posted 23.2.2015 at 22:43

  Jediné co se mi opravdu líbí je moře a krásné pláže. Jinak nic, neměnila bych Moravu ani za nic!!!

  Odpovědět
 • Simona
  Posted 24.2.2015 at 8:53

  Celá tato otázka by se dala shrnout na jednoslovní odpověd: NÁDHERA. I z pohledu turisty je Corfu pohádkové. Moře, pláže, krajina, furt je něco barevné, nikdy neni jen šedo nebo hnědo 🙂 lidé na Corfu se na vás usmívají i když jim do smíchu není, protože mají prostě úsměv pro každého stejne tak jako maji úsměv ostatní pro ně. Ve slovníku řeků je strašně moc pozitivních slov, coz je úžasné! Ve světě je všechno hektické a uspechane to se v Řecku moc nevidí. Da se žít kdekoliv na Zemi, ale záleží jen na nas samotných jak to misto přijmeme a jak se na nej budeme dívat, jestli očima cloveka který to miluje nebo očima cloveka který to ani milovat nechce. Vždy mame na vyber. Pro mě osobně je Corfu misto, kde odpočívam, kde mam svoji druhou rodinu a které me stále a porad ( i po 16ti letech co sem jezdím – nebydlim tady uz trvale) nabijí energii. To místo miluju…

  Odpovědět
 • Kurik
  Posted 26.2.2015 at 18:24

  Hlavne to, ze tady chlapi bez remcani jedi zeleninu! Ze tady potkate na ulici ciperne i mene ciperne lidi, kteri maji skoro 100 let. Ze cokoliv Rekove delaji, at uz veseleho, nebo vazneho, vzdycky skonci jako komedie. At uz se jedna o pohreb, staveni pergoly, opravy vsemozneho druhu nebo kupovani daru. Jsou jako male deti, ktere musi delat velka rozhodnuti. Pripadam si, ze ziju v Patovi a Matovi. Pak jsou to take ty jejich kavarny, bary, hospody, kde muzete sedet celej den a objednat si jen jednou. Kde hraje skvela hudba a vyrabi koktejly vseho druhu. Mista, kde vari z cerstvych potravin a kvalitne, protoze by jim tam jinak nikdo nejedl. Fakt, ze jak vysvitne slunko, tak muzete primo citit, jak se vam nabijeji baterie. To, ze tady lide ziji 24 hodin denne a mesto neni nikdy mestem duchu. (Ziju v Atenach) A priroda. Tripy autem v urovni 2000 metru nad morem. Zasnezene vrcholky hned vedle modrych lagun. Nespoutanost a divokost. A spousta dalsich veci. A pak je tu spousta veci, co me prudi, ale vsechna ta positiva to vzdy vytlaci do pozadi.

  Odpovědět
 • Barbora
  Posted 4.3.2015 at 8:39

  vybrala jsem si jinou zemi pro život, nikoli Řecko, které mám ráda, ale jeden z důvodů, proč nežiji v Čechách, je to, že se nesetkávám s komentářem přesně toho druhu, co napsala paní Veronika “co vás tam táhne…” -kousavý, nepříjemný, zbytečný, typicky český

  Odpovědět
 • Iva Králová
  Posted 22.3.2015 at 20:05

  [1] Dobrý den,
  prodávám dům a stěhujeme se na jaře na Krétu. Mohl by mi někdo poradit, co je třeba tady zařídít? Pojištění, živnost – jestli stačí mít v ČR, když se bude vydělávat přes PC? A škola v Řecku pro 13letého kluka? Moc děkuji za jakékoliv info.

  Odpovědět
  • Leona
   Posted 31.1.2018 at 8:50

   A kde přesně na Krétě budeš?

   Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 23.3.2015 at 13:04

  [28] ivo, asi bude lepsi si dat inzerat. takhle to moc lidi neuvidi

  Odpovědět
 • Cizinka
  Posted 5.4.2015 at 3:18

  Na Lefkade v miste, kteremu rikam pres zimu “Na Konci sveta” v kopcich je sice nuda nebot si myslim, ze Lefkada ma pres zimu nejvice srazek v celem Recku 🙂 miluji dest, mam muj oblibeny destnik avsak nekdy prsi i deset dni v kuse, to je jak v destnem pralese. Uzasne to tady bouri, letos byla uzasna show na nebi, nad Kefalonii…takove blesky, hromy a barevna showtrvajici 30 min., lepsi jak ohnostroj, skoda, ze to neslo natocit. Jinak lucni kvetiny tady opravdu rostou a krasne kvetou i pres zimu, mam stale cerstve na stole. Letos byl i snih, snehulaka jsem si postavila, samozrejme jsou tady horske oblasti, kde se pres zimu lyzuje, to se vzdy divi hodne lidi. Mame tady reky, jehlicnate stromy, kousek i vodopad. Pres leto pet minut ostruziny, obcas se citim, jako v Cr. Pres leto je to jasne, jen vyhody.

  Odpovědět
 • manu
  Posted 19.4.2015 at 22:36

  Tak my oikogeneiakos absolutne ujizdime na snowparku Kalavryta s kombinaci s nejakou tavernou dole ve vesnici. Ale jinak Recku dekuji, ze me jako cizinku, nechalo vystudovat vysokou skolu meho vyberu a jeste mi poskytlo financni castku z dotaci EU na rozjezd kancelare.

  Odpovědět
 • Vanessa
  Posted 11.10.2016 at 18:34

  mi se tam libi takovy chlapy jako ma kali. Jejiho chlopa bych brala hned. Porať kali kde takoveho v grecku najit?

  Odpovědět
 • Kalli
  Posted 18.10.2016 at 11:55

  [32] Jó děvče, to je úzkej profil…. Já ho našla v Praze, je Čech… 🙂

  Odpovědět
 • lenka
  Posted 19.4.2018 at 14:52

  Já bych se teda svatbě v zahraničí asi taky nebránila, řecko, itálie 🙂 Tam to musí být opravdu romantické a krásné. 🙂

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5