Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Horkokrevná hrdost

Rate this post

Je čest v Řecku důležitější než v Čechách?

 

 

Nedávno jsme se bavily s jednou kámoškou vo tom, jak vlastně člověk po x letech manželství zjišťuje, že svýho muže vůbec nezná. Vona mi vyprávěla, že po pětatřiceti letech má pocit, že se jí prostě ten její chlap v ničem nezastane. Nedávno měla konflikt se svým bytným a její muž neni na její straně. Nevděla jsem moc, co na to říct, měla jsem pocit, že se mě Takis občas taky nezastane, ale žádnou konrétní historku jsem k tomu nemohla dodat.
 
Ani jsem netušila, jak pro mě tohle téma bude horký za pouhejch pár dní. Na Velikonoce jsme tu měli kámoše z Čech. Lebedíme si takhle na pláži v pevnosti a koupeme se, děti si hrajou, dospělí povídaj, Takis nakupuje. Idylka.
 
Po chvilce nad náma začne chlápek pálit nějakej bordel. Janýsek říká: „Hele, ten pán je blbej, pálí plasty…“ A taky že jo. Chlápek měl na hromadě kromě klestí i různý dětský kyblíčky, pet flašky a další plasty, který nás začaly hustým černým dýmem vyčuzovat z pláže.
 
Docela jsem se naštvala, tak jsem za ním šla a povídám mu: „Hele, co blbneš, proč tu pálíš plasty?“ Von se na mě arogantně kouknul a říká: „Dělám svoji práci, do toho ti nic neni…“
 
Já zas na to: „Jsi totální blbec? Kdo tě zaměstnává? Kdo tě platí? Půjdu si stěžovat.“ Chlápek: „Drž hubu, kurvo…(řecky putana).“ Já odpovídám: „Jsi kretén..“ Chlápek: „Kurvo, kurvo, kurvo…“ Zvedám telefon a chlápek mizí. Volám rozčilená Takisovi, co je to tam v plachetnicovým klubu za idiota, kterej úpálí plasta y říká mi kurvo. Takis, kterej stál někde ve frontě v supermarketu a jeho adrenalin už byl tak jako tak dost vysoko, zařval: „Cože? Jdu ho zabít…“
 
Šla jsem ještě dozadu do klubu to říct těm správcům a oni řekli, že si to s nim vyříděj, to už byl ale Takis na cestě. Svejm kamarádům jsem říkala, že manžel jde zachránit moji čest a chlápka (z něhož se vyklubal Srb) zabít. Společně jsme se tomu zasmáli, ach tihle horkokrevní Balkánci. Jenže najednou se vyřítil Takis úplně bílej vzteky.
 
Šel do klubu, kde je restaurace a kde stáli ti správci a začal řvát, kde je ten debil. Srb se objevil, Takis se na nic neptal, popadl židli a hodil mu ji na hlavu. Srb naštěstí uhnul, já se všemu snažila zabránit vlastním tělem, protože jsem nepředpokládala takovou bitku a netušila, že když Takis řekne, že ho jde zabít, myslí to vážně a ne, že mu jde vynadat. Židle mu naštěstí nerozbila hlabvu, ale natrhla ucho, takže všude bylo docela dost krve.
 
Najednou jsem si připadala jak v nějakým filmu. Všecko ztichlo, Takis se uklidnil, Srb si utíral krev a číšník na zakrvácenou židli začal přidělávat polštářek a vázat ho ke krajům na mašličku. Totálně absurdní scéna.
 
Takis pak řekl Srbovi, ať nasedne na jeho motorku, že ho vezmě domů a to ucho mu sešije. Srb šel teda se svým vrahem domů a po cestě si povídali, Takis se ptal, proč mi nadával do kurev a Srb říkal, že si myslel, že jsem cizinka. „Vždyť ty jsi taky cizinec,“ povídá mu Takis. Jenže to je prej něco jinýho, protože on je Balkánec a jako takovej chápe, že musel od Řeka dostat do držky, když říkal jeho manželce kurvo. Jenže to samozřejmě nevěděl předem, protože si myslel, že můj manžel je asi ten Čech ležící na pláži.
Před pevností stál malej kluk, Janýskův bejvalej spolužák, kterej byl čirou náhodou synem toho Srba a tak se Janýska ptal, proč tatínkovi teče krev a kam jede s Janýskův tatínek s jeho tatínkem.
 
Srb, když přišel k nám domů a viděl Takisův kufřík, dostal strach, vzal zpátečku a řekl, že fakt všecko dobrý, ale že jede do nemocnice a zdrhnul. Asi se nechtěl vod svýho vraha nechat sešívat, což docela chápu.
 
Já se ptala Takise, co udělá, když ho Srb půjde napráskat za ublížení na zdraví a Takis říkal, že to nepůjde, protože by mu každej policajt dal ještě pěstí, že říká něčí manželce kurvo… Všichni Řekové, kterejm to Takis vyprávěl jen souhlasně pokyvovali hlavou, že udělal dobře, že prostě se tohle neříká.
 
Moji kamarádi se mě ptali, co maj dělat, aby Takise nenaštvali, když jsou tu na návštěvě. Odpověděla jsem, že nemaj šlapat do psích hoven a nosit to pak na botech domů, protože to Takis fakt nesnáší. A taky ať mi pro jistotu neříkaj kurvo.
 
A pak jsem si říkala, že vlastně všeho moc škodí, mojí kámošky se manžel nezastal, mě se zas zastal tak, až mi to nebylo milý, a že vlastně člověk svýho partnera pořádně nebude znát nikdy a řeckou mentalitu asi nevodhadnu, ani když tu budu žít dalších padesát let.
 
A jak by reagoval váš manžel, Češky v Řecku? A co vy, Řekové, jak byste to řešili??
 
Sonja
 
 

11 Comments

 • ostrovanka
  Posted 8.5.2013 at 14:51

  zajimave. zatim zadne reakce. budto se sly vsechny zeny zeptat manzelu a muzi premysleji, co by udelali, nebo vsichni cekaji, co napisou ostatni:) muj adonis by jednal stejne jako takis, ale to je asi jasne:)))

  Odpovědět
 • rhodosanka
  Posted 8.5.2013 at 15:23

  .. devcata ja jen doufam, ze muj muz by reagoval stejne jako Takis.. tak asi pred 10 lety bych o tomo nepochybovala, ale ted si uprimne nejsem jista.. Nicmene ten oznak je nadhernej, kde se da neco takoveho obstarat…??

  Odpovědět
 • ioannis
  Posted 8.5.2013 at 16:52

  zachoval se tak jak by se mel zachovat kazdy chlap,ktery ma aspon trochu cti.to ale muze pochopit jen malo cechu.stat se to v cesku tak by ti chlapi mozna za pul hodiny spolu chlastali.

  Odpovědět
 • Petra
  Posted 9.5.2013 at 8:00

  Ano, horká krev, přímo vroucí, ale100x lepší, než kdyby se nezčeřila vůbec. Aspoň chlap ukáže, že mu jeho žena není lhostejná a hájí její čest 🙂
  Souhlásím s Ioannisem!

  Odpovědět
 • indianhomer
  Posted 9.5.2013 at 16:40

  ..moje manzelka byla moravacka a dyz ji narkly–pozor v cesku na zabave-kdyz si nani dovolil jeden ,,cech” moooc tak sem se ji zastaal,ale on mne kamarady aja byl sam,zastal sem seji ale pak sem si polezel ve spitale v Brne,se zlomeno celisti,nosem a zubama….

  Odpovědět
 • sonja
  Posted 10.5.2013 at 16:54

  Dik za zajimavy nazory. Ten odznak asi nekde vystrachal admin, ale taky bych takovej chtela:)

  Odpovědět
 • Karel Strobl
  Posted 11.5.2013 at 17:36

  Můj děda vždycky říkal: :” Při pranici v hospodě vše v poho do tý doby, než někdo vytáhne nůž. Jakmile uvidíš nůž vem židli a a tu ruku uraž”.
  Sám za sebe-nikdy jsem žádnou svoji partnerku nenechal urážet, ale není potřeba zabíjet, stačí pár facek, což se eventuelně kvalifikuje jako přestupek, či výtržnost, tedy pokud je bez následků..ublížení na zdraví, eventuelně s následkem smrti, či trvalých následků-jistá basa a celý zbytek nejen jednoho života v háji..
  Krátce – Český kluci se perou, ale nezabíjeji.
  P.S. Mnohdy stačí mnohem míň k tomu aby se poprali…a později jsou z nich taky kamarádi, obvzlášť, když jde o babu..

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 12.5.2013 at 21:55

  Ja nahodou Takisuv kufrik znam, takze bych prchla taky kdybych nevedela, jak dobre umi latat!! 🙂 Jo jo, Takis je charakter!!! 🙂

  Odpovědět
 • sonja
  Posted 13.5.2013 at 9:50

  [8] Nahodou! takis ma zbrusu novy kufrik, uplne se leskne:)

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 13.5.2013 at 13:53

  [9] [3] Tak to gratuluji!:-) Docela by mě zajímalo, jesti ti ohniví muži by reagovali stejně, pokud by někdo označil jejich manželku např. jako “nafoukanou nánu” nebo “pitomou slepici” apod. Jestli totiž oni spíš nehájejí čest vlastní, než manželky, která byla označena jako “děvka”. Ne, že by na tom tak záleželo, ale malinký rozdíl tu je… :-);-)

  Odpovědět
 • sonja
  Posted 13.5.2013 at 14:42

  [10] myslim, zes to trefila presne. nebo co na to rikate vy, muzi?

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5