Jaké jsou nejoblíbenější řecké ostrovy mezi českými turisty?

1
425

Společně s portálem Kdyjet.cz jsme se podívali na nejoblíbenější řecké ostrovy mezi českými turisty. Zajímá vás, které to jsou? Za jaká místa lidé nejčastěji utrácí své peníze? A chcete se nechat inspirovat, kam vyrazit v rámci své příští dovolené?

Předem musíme říci, že je rozhodně z čeho vybírat. Vždyť Řecko má 227 obydlených ostrovů z nich většinu je možné navštívit i v rámci turismu. Jedním z klíčových faktorů při rozhodování o naší další destinaci dbáme zejména na pláže a moře. Hned za tím nás ale zajímá řada dalších faktorů – ceny zájezdů i spotřebního zboží na ostrovech, noční život, historické památky a také zábava v podobě místních restaurací, barů a taveren.

Nebudeme zdržovat, které 4 ostrovy jsou podle nás u Čechů nejoblíbenější?

Zakynthos

Jedna z vůbec nejpopulárnějších destinací celého Řecka je na západě položený ostrov Zakynthos v jónském moři. Hned první bod výběru splňuje na 100%. Zakynthos totiž poskytuje možná nejkrásnější pláže Řecka, bohužel musíme říct, že v hlavní sezóně také dosti přeplněné.

Mimo to je domovem slavného vraku lodi Shipwreck, která ztroskotala na pláži, která je dosažitelná pouze z vodní hladiny. Je také častým cílem turistů a jedním z nejfotografovanějších míst celé jižní Evropy. Není se čemu divit, pohled a scenérie jsou tu nádherné.

Ve vnitrozemí ostrova nalezneme krásné vesničky, které byli ovlivněni italskou architekturou. I přesto, že je ostrov velmi oblíbeny a hojně turisticky navštěvovaný, snaží se zachovat poměr rozvoje a přírody. Patrné je to v největším letovisku na ostrově – Laganas.

No a nakonec snad jen tip na tu nej pláž celého ostrova. Gerakas. Za ní se vyjdete až na samý jih Zakynthosu.

Mykonos

Mykonos nemůžeme opomenout, pokud jde o krásy řeckých ostrovů. Řadíme jej totiž mezi TOP 3 nejkrásnějších, což z něj zároveň dělá jeden z nejoblíbenějších.

Uchvátí vás zejména architektura – tradiční bílé domky, starobylé kapličky a svatyně, dlážděné uličky jakoby vypadli z romantických filmů.

Hlavním důvodem proč sem ovšem zavítat je živá, bezstarostná a neopakovatelné atmosféra tohoto Kykladského ostrova.

Kdo hledám kombinaci plážové dovolené, večerní zábavy a nakupování, je Mykonos pravým rájem na zemi.

Ostatně právě zde se nachází řada vůbec nejlepších hotelů v celém Řecku.

Kréta

Možná vůbec nejoblíbenější řecký ostrov má jednu nespornou výhodu oproti ostatním. Historické památky opředené bájnou historickou mytologií. Právě na Krétě se podle legend narodil nikdo jiný než sám Zeus. A pokud bylo místo dobré pro nejvyššího z bohů řecké mytologie, bude dobré i pro vás.

Kréta je jako historická vitrína všech řeckých ostrovů dohromady. Ohromující písečné pláže, rozloha (jedná se o největší řecký ostrov), vysoké hory, stará archeologická naleziště i příjemná atmosféra.

Pokud se sem vydáte, nezapomeňte navštívit jednu z tradičních řeckých taveren a vyzkoušejte také místní víno, vsadili bychom se, že vám opravdu zachutná.

Rhodos

Náš výčet oblíbených řeckých ostrovů zakončíme největším z celkem 12ti Dodekanéskýćh ostrovů – Rhodosu.

Láká zejména na krásné zlatavé pláže, historické centrum hlavního města ostrova zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO, starobylé památky a resorty na severním a východním pobřeží ostrova.

Zajímavé je také složení ostrova – najdeme tu hory, lesy, písečné pláže i divoké útesy. Nepochybně ale zavítejte do Lindosu, kde starobylá akropole, ze které dýchá atmosféra starobylého Řecka. Naopak letovisko Faliraki by mohlo dodat celkem jiný obrázek na jinak klidné Řecko. Pokud ovšem prahnete po zábavě a nočním flámování, doporučujeme.

Více tipů kam do Řecka najdete v inspirativním magazínů Kdyjet.cz a nabídku zájezdů najdete na portálu NajitDovolenou.cz.

1 komentář

  1. Zdravíčko rád bych žil v Řecku je mi 22 a touto cestou bych poprosil nějaké rady do začátku přes koho jet kde se ubytovat a podobně na internetu toho moc není většinou takovéto diskuze.Anglictinu mám na komunikativní ačkoli nevím zda bych ji tam využil…každopádně díky za rady a pomoc …kdyby se někdo ozval tak na mail bartoolomej@gmail.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte komentář
Prosím zadejte zde vaše jméno