Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční symboly od Evy

Rate this post

Granátové jablíčko, olivové listy nebo jmelí ?

Přichází vánoční čas a s ním množství krásných symbolů. Připomeneme si ty přírodní a začneme z Řecka:

Granátové jablíčko je považováno za ovoce, které přináší štěstí, hojnost, plodnost a bohatství do naší domácnosti. Od dávných dob granátové jablíčko mělo zvláštní místo ve výživě i léčení chorob. Tradice na Nový rok před vchodem do domácnosti rozbitím granátového jablíčka znamená dobrý začátek. V některých oblastech Řecka rozbíjí gránatové jablíčko ihned po půlnoci, vyjdou všichni z domu ven, zhasnou světla a jakmile nastane Nový rok a popřejí si na prahu domu, potom všichni pravou nohou vejdou nazpět do domácnosti.

Dobře známe je CIBULE tzv. Askinokara už z dob starověku jako symbol znovuzrození a zdraví. Toto se jí přisuzuje díky velké vitalitě cibulky, která může znova vyklíčit i přesto, že není v půdě. Roste volně v přírodě a má hodně velkou cibulku, takže není snadné jí vytáhnout z půdy, je k tomu potřeba rýč a nadzemní část mi připomíná listy ananasu. V současné době v mnoha oblastech umísťují tuto velkou cibuli před vchodem do domácnosti na Silvestra aby přinesla zdraví a štěstí rodině.

KÁMEN méně populární, ale přesto je zvykem i dodnes. Symbolizuje stabilitu domu a příchodem Nového roku jeden člen domácnosti přináší do domu dobře tvarovaný kámen pro štěstí doma.

OLIVOVÉ LISTY oliva byla vždy považována za požehnaný plod, který symbolizuje klid, plodnost a dobrý zdravotní stav. Řecký zvyk, který se používá hlavně v horských oblastech: po příchodu Nového roku se celá rodina shromáždí kolem krbu a každý hodí olivovým listem, tomu kterému list vyletí nejvýše, bude se dařit nejlépe.

Česko

JMELÍ přináší štěstí /stejně jako podkova a čtyřlístek/ odvahu a lásku pro všechny členy domácnosti. Polibek pod jmelím zajišťuje plodnost co se týká hojnosti a štěstí. Kdysi dávno se používal  používal jako magický prostředek proti uhranutí a nemoci. Nosí štěstí tomu, kdo je jím obdarovaný a ne tomu, kdo si jej koupí sám!

MAKOVICE A SEMENA je to symbol, na který se už pomalu zapomíná. Přináší plodnost do dalších dnů a pokud hospodář chtěl hojnou úrodu, makovice u nich v domácnosti nikdy nechyběly.

OŘECHY jsou symbolem bohatství a hojnosti

VÁNOČNÍ STROMEČEK je symbolem věčného života. Spirituální význam u jehličnatých stromů je spojení mezi nebem a zemí. Tok vlnění energie je  obrácený a špatnou energii a nemoce z nás vytahují. Čím více negativity v minulém roce se nastřádalo, tím rychleji nám stromeček uschne a opadá.

Borovice dodává životní energii a odčerpává smutek. V alternatívní medicíně pomáhá astmatikům a uvolňuje záněty dýchacích cest

Smrk pomáhá pročišťovat lidskou auru, čistí srdce.

Ozdoby na stromeček je dobré připevnit červenou stužkou na zhmotnění našich přání.

Krájení JABLKA objeví-li se nám hvězda všichni se za rok sejdou spolu ve zdraví

Šupiny z kapra v peněžence pro štěstí, aby se nás peníze držely po celý rok

Čočka aby se nás držely peníze

Jak na Nový rok, tak po celý rok!!! Proto buďme na sebe milí a hodní, pokud budeme šťastní a spokojení můžeme tento pocit rozdávat lidem dál….

Krásné dny

Eva Nechvilová

4 Comments

 • ostrovanka
  Posted 16.12.2014 at 18:54

  super evo!! diky! co vsecko se clovek nedozvi! krasne vanoce a hodne granatovych jablicek, hvezdicek, cocky a supinek!

  Odpovědět
 • Eva
  Posted 16.12.2014 at 21:05

  Děkuji, krásné a pohodové svátky!!! Já si přeji být obdarována JMELÍM 😀 😀 😀

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 17.12.2014 at 7:19

  [2] ta halo do brna!! ma nekdo jmeli pro evu? evo, jeste jeden dotaz: nemas nejaky prirodni zazrak na lupy ve vlasech a suchou kuzi vubec?

  Odpovědět
 • Eva
  Posted 18.12.2014 at 10:11

  To víš, že mám! Nejlépe z mého přírodního mýdla s měsíčkem si můžete udělat sami šampon a to, že toto mýdlo postrouháš a zaliješ destilovanou vodou, podrobnější recept na fb nevastibio.eu Nepění, takže nedráždí pokožku hlavy”” Není vhodný ale na mastné vlasy!!!

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5