Výlety na ostrově Rhodos

0
45

Jestliže máte správně sjednané cestovní pojištění, ostrov Rhodos, který se nachází na pobřeží Malé Asie v souostroví Dodekanese nabízí možnosti pro prožití aktivní i bezpečné dovolené. Mnoho turistů láká krásnými plážemi, křišťálově čistými vodami, místy s nedotčenou přírodou a historickým bohatstvím z dob antiky. Pokud patříte mezi aktivní turisty, máme tipy na nejzajímavější místa na ostrově Rhodos.

Město Rhodos
Na severním cípu ostrova Rhodos leží jeho hlavní město a současně největší město v souostroví Dodekany. Klidné části s ohromující historií se střídají s rušnými místy s hotely a prosperujícím turismem. Město zahrnuje krásné pláže, jako je dlouhá pláž při středisku Ixia nebo rušná 800m dlouhá pláž Eli. Z památek nevynechte pevnost Fort Nicholas s majákem z 15. storočí, pozůstatky Apolónova chrámu, amfiteátr, stadion, starý přístav Mandraki s budovami, které ve 20. století vystavěli Italové.

Večerní procházka

Středověké město Rhodos, zapsané v seznamu UNESCO, můžete poznávat i ve večerních hodinách. Pokud se vám líbí noční život a prohlídka památek, bude pro vás tento výlet příjemným zážitkem. Uvidíte starý přístav Mandraki, kde byl postaven jeden ze 7 divů světa – Rhodský kolos, Staré město a místo s výhledem na původní akropoli.

Vyhlídková jízda

Ostrov Rhodos je plný vzácných památek a krásné přírody. Během vyhlídkové jízdy uvidíte : starobylé město Lindos s pozůstatky antické Akropole a středověký hrad Monolithos, tradiční vesnice jako Siana a Embonas se známou vinárnou, hora Filimonos a prohlídka Yallysos s klášterem a kostelem johanitů.

Lindos

Město Lindos se nachází v jihovýchodní části ostrova, asi 50 km od hlavního města Rhodos. Bylo přijato období řeckých, římských, byzantských, pak nastal příjezd Johanitů a osmanských Turků, díky čemu nabízejí fascinující směs historických památek. Jako první vás při vstupu do města upoutá středověká johanitská pevnost a antická Akropole s chrámem Athény Lindos. Starobylé divadlo, Lindský akvadukt, Cleobulova hrobka i Panna Marie ze 14. století patří mezi památky, které stojí za to vidět. Zajímavostí města je místní “taxi”. Jedná se o oslíky, které vás přivezou až k samotné Akropoli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte komentář
Prosím zadejte zde vaše jméno