Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

fejsbučení

Rate this post

 já tam vysedávám

 

Jak se vám krásně zaplní byt, když přijde na návštěvu. A nejlepší je, že vůbec nemusíte nic domlouvat předem. Prostě jenom otevřete kryt počítače a kliknete na oblíbenou ikonku a fejsbuk je tady.

 

Jak jsou stránky barevné, jak jsou krásně propletené. Kolik tam najednou mluví lidí. Kolik mám najednou přátel. Hurá, další žádost o přátelství. Už se těším, až je všechny odklikám. Nikdy jsem neměla tolik přátel, jako teď. A zdá se, že mě nikdo ani nekritizuje, jako ve škole. Všichni mi dávají najevo svůj zájem, vztyčený palec je toho dokladem. To se mi líbí. Nechápu, proč je tam to tlačítko už se mi to nelíbí. Není vůbec potřeba. Ale počkat, co když se nebude něco líbit mně? Můžu klidně kliknout bez vysvětlování na ikonku. No a nikomu nic nemusím vysvětlovat, dlouze se připravovat na to, abych zdůvodnila důvody svého nelíbí. Jak je najednou život krásný. Znám tolik lidí a tolik lidí zná mne. Tolik krásných fotek a šťastných lidí, slyším ten šum hlasů.

 

Kurnik, zapomněla jsem se najíst, trochu mi kručí v břiše. Přinesu si kousek rohlíku s pomazánkou, no ještě mám v klávesnici zapadlý kousek loupáku od minule, taky nebyl čas se nasnídat. Jejda, přišla sms na telefon, kouknu na ní a rychle to vyřídím, ale musím tam přidat i ty fotky, co když se zrovna chce na ně někdo kouknout, musím si pospíšit. Jé, Majda byla na dovče, ztloustla trochu. To jsou krásné momentky, tu zmrzlinu bych si dala také. No a jaký měli luxusní pokoj v hotelu, dokonce velikou plazmu na stěně.

 

Kdo to zase otravuje. Aha, slíbila jsem, že zaskočím vedle k sousedce podívat se na novou kuchyň. Ať si trhne, stejně mě to nezajímá, nemám teď čas. Co kdybych požádala o další přátelství. Přátelé mých přátel jsou i mí přátelé. Taky si musím převléknout to pyžamo.

 

Proč se venku setmělo? Jé, toto uteklo, to snad není možné, že ty ručičky běží tak rychle. No to je jedno. Alespoň jsem se zabavila. Venku stejně není co dělat, přece nepůjdu v tomhle větru k moři, to je stejně nuda. Nebo nedejbože, abych potkala zas tu otravnou sousedku, která se chce pořád družit. Nemám si s ní absolutně co říct. Jen aby zase nevypnuli proud, jako posledně. Fakt nevím, co bych dělala bez proudu…..

 

————————————————————

Lidi, jak používáte fejsbuk vy? Taky máte ještě odpoledne pyžamo? Je to jiné, než klábosit u kafe? Je to lepší? Co vám v posledním roce dal fejsbuk dobrého nebo špatného? Měl by být fejsbuk v domovech důchodců povinný? Jaký je ještě lék na osamělost?

 

dancha

7 Comments

 • ostrovanka
  Posted 8.2.2013 at 9:25

  myslim, ze fb ma dve stranky. tou spatnou je zavislost a tou dobrou je ztrata osamelosti. takze jednoznacne hlasuju pro povinny fb do kazdeho domova duchodcu!!!

  Odpovědět
 • Irini K.
  Posted 8.2.2013 at 9:55

  Krasny clanek 😀 Trefny 😀 Clovek si musi zachovat urcity odstup. Ale je to uzasna vec, mne pomohla neuveritelne, v oblasti prace. Jsem teda online nonstop, pres mobil, a kdyz je potreba, komunikuji se zakazniky, behem dne si najdu chvilicku na chatovani se sestrenkou, nebo nejakou kamaradkou, ale pravda je, ze s tolika detma, co nam pobihaji po dome se to moc neda 🙂 Moje chvile relaxu je,kdyz si sednu do kancelare, bez deti, bez manzela…. a pokazde kouknu v klidu i na ten fejsbuk 😀

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 8.2.2013 at 20:13

  Jestli chcete, aby důchodci nepoužívali facebook, tak ho zaveďte jako povinný, hned začnou protestovat!! Když ho zakážete, určitě se najde pár pašeráků a aspoň bude fejsbukování, kromě nových informací, spojené i s adrenalinem a dobrodružstvím. Já osobně hlasuji pro svobodnou volbu! 🙂

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 9.2.2013 at 19:39

  [3] tak tedy v domove duchodcu zakazat!!!:)

  Odpovědět
 • Veru
  Posted 10.2.2013 at 20:14

  Fb je žračka času, vše s mírou.

  Odpovědět
 • dancha
  Posted 11.2.2013 at 8:26

  a co realityšou z domova důchodců? Proč s tím ještě nikdo nepřišel? Možná bychom se chytili za nos a začali si pak vážit času, který máme.:)

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 11.2.2013 at 8:39

  [6] danco, to je GENIALNI!!!!!

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5