Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Máte doma hodného chlapa?

Rate this post

Žebříček nejoblíbenějších vět

Chybí vám něco? Jaké by byly věty, které byste nejraději slýchávaly od svých nejbližších z rodiny? Máte doma hodného chlapa? Vybraly jste si dobře? Nebo je něco, co prostě slyšet chcete, ale nikdo to nikdy neřekne. Jsou v tomto ohledu u vás ještě nějaké rezervy? 

 

 

Žebříček nejoblíbenějších vět:

 1. Chanko, pojď, sedneme si každý večer na deset minut a budeš mě učit česky. Chtěl bych trochu rozumět tvým rodičům a také trochu svým dětem. (Čeština je těžký jazyk)
 2. Chanko, já už se tak těším až pojedeme k vašim do Čech na návštěvu. Rád se oblékám do péřovky. (Hanka je z Liberce a v Liberci je tuhá zima)
 3. Miláčku, přál bych si k Vánocům papuče, v botách si mi v obýváku paří nohy. (Papuče se prodávají jen v některých obchodech)
 4. Moc mi chutná ten teplý vařený chleba ve vodě. (Hanka ho dříve musela jíst sama, předsudek ke knedlíkům se držel v domě dlouho, dnes ho mají jako přílohu ke kokinistu)
 5. Není ti zima? Chceš, abych ti trochu přitopil? (Dříve se na topení muselo hodně šetřit)
 6. Sedneme si s Kostasem na cigárko ven a také jsem koupil popelník, nebudeme to přece klepat do květináčů.(Květináč-popel kytka-popelník nebo je to obráceně? Furt se mi to plete)
 7. Vypni mi tu televizi, kdybych u ní usnul a vzbuď mě, raději spím v posteli. (Dříve na gauči manžela rušila celou noc televize)
 8. Ahoj miláčku, měj se dnes hezky v práci, filáki sti mama Nikolaki! Co chceš, abych dnes uvařil? (Až se vrátí Hanka z práce, umyje jen nádobí)
 9. Namontoval jsem na vchodové dveře z venkovní strany kouli, zvonek už také funguje, tady máš klíč, jeden si nechám já a náhradní pověsíme na tajný háček do předsíně. (Koule je také nedostatková podpultovka)
 10. Ne, ten náhradní klíč mamce nedáme. (…….)

Zdá se vám, že tady něco chybí? Nebo naopak přebývá? :))

 

 

 

5 Comments

 • ostrovanka
  Posted 10.2.2014 at 20:01

  tak u nas je bod 3, 5 a 8. ten zbytek mi ani moc nechybi:)

  Odpovědět
 • Lucka
  Posted 12.2.2014 at 9:33

  Tak u más je to hlavně bod 1, :))). Naši neumí anglicky a vždy je to u stolu v Čechách trochu trapné. Když odejdu do kuchyně, řeč ustane a je ticho…Tak to by se hodiny češtiny fakt hodily.

  Odpovědět
 • Peťa
  Posted 13.2.2014 at 9:50

  Tak ta 7 u nás je aktuální. Holt to tak asi někdo má, prostě místo dudlíku televize. Ale do ložnice k nám televize ještě nedorazila a doufám, že nedorazí:)

  Odpovědět
 • Lenka
  Posted 17.2.2014 at 8:37

  Jo tak to jsem se pobavila. Letošní zimu ovšem bych docela uvítala, kdybychom si trochu přitopili. Peněz na naftu tolik nezbývá a tak je trochu kosa.

  Odpovědět
 • Jana
  Posted 17.2.2014 at 15:26

  Tak tohle bohuzel neni nas pripad…

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5