Máte doma hodného chlapa?

5
271

Žebříček nejoblíbenějších vět

Chybí vám něco? Jaké by byly věty, které byste nejraději slýchávaly od svých nejbližších z rodiny? Máte doma hodného chlapa? Vybraly jste si dobře? Nebo je něco, co prostě slyšet chcete, ale nikdo to nikdy neřekne. Jsou v tomto ohledu u vás ještě nějaké rezervy? 

 

 

Žebříček nejoblíbenějších vět:

 1. Chanko, pojď, sedneme si každý večer na deset minut a budeš mě učit česky. Chtěl bych trochu rozumět tvým rodičům a také trochu svým dětem. (Čeština je těžký jazyk)
 2. Chanko, já už se tak těším až pojedeme k vašim do Čech na návštěvu. Rád se oblékám do péřovky. (Hanka je z Liberce a v Liberci je tuhá zima)
 3. Miláčku, přál bych si k Vánocům papuče, v botách si mi v obýváku paří nohy. (Papuče se prodávají jen v některých obchodech)
 4. Moc mi chutná ten teplý vařený chleba ve vodě. (Hanka ho dříve musela jíst sama, předsudek ke knedlíkům se držel v domě dlouho, dnes ho mají jako přílohu ke kokinistu)
 5. Není ti zima? Chceš, abych ti trochu přitopil? (Dříve se na topení muselo hodně šetřit)
 6. Sedneme si s Kostasem na cigárko ven a také jsem koupil popelník, nebudeme to přece klepat do květináčů.(Květináč-popel kytka-popelník nebo je to obráceně? Furt se mi to plete)
 7. Vypni mi tu televizi, kdybych u ní usnul a vzbuď mě, raději spím v posteli. (Dříve na gauči manžela rušila celou noc televize)
 8. Ahoj miláčku, měj se dnes hezky v práci, filáki sti mama Nikolaki! Co chceš, abych dnes uvařil? (Až se vrátí Hanka z práce, umyje jen nádobí)
 9. Namontoval jsem na vchodové dveře z venkovní strany kouli, zvonek už také funguje, tady máš klíč, jeden si nechám já a náhradní pověsíme na tajný háček do předsíně. (Koule je také nedostatková podpultovka)
 10. Ne, ten náhradní klíč mamce nedáme. (…….)

Zdá se vám, že tady něco chybí? Nebo naopak přebývá? :))

 

 

 

Sdílejte
Předchozí článekAnketa o největší trapnost :)
Další článekO řeckých matkách
Redakce magazínu ČesiVŘecku vám pomáhá najít ideální dovolenou, spojit se s ostatními Čechy v Řecku a vzájemně si předávat tipy a rady.

5 KOMENTÁŘE

 1. Tak u más je to hlavně bod 1, :))). Naši neumí anglicky a vždy je to u stolu v Čechách trochu trapné. Když odejdu do kuchyně, řeč ustane a je ticho…Tak to by se hodiny češtiny fakt hodily.

 2. Tak ta 7 u nás je aktuální. Holt to tak asi někdo má, prostě místo dudlíku televize. Ale do ložnice k nám televize ještě nedorazila a doufám, že nedorazí:)

 3. Jo tak to jsem se pobavila. Letošní zimu ovšem bych docela uvítala, kdybychom si trochu přitopili. Peněz na naftu tolik nezbývá a tak je trochu kosa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte komentář
Prosím zadejte zde vaše jméno