Nenažraní politici

Rate this post

od Karla Štrobla

 

„ Ach ti Češi “, povídá můj kamarád Spiros.

 

Před pár týdny jsme se vrátili do našeho Ráje – Edenu na Lefkádě. Přijeli jsme docela unavení povinnostmi doma v Čechách a i tak jsme se moc těšili i kdyžpřipravit všechno na sezonu je vyčerpávající. Počasí nebylo nic moc, terasy pokryté pískem ze Sahary, i okna a vůbec všechno. A tak jsme se pustili do práce.

Každé ráno při kafíčku hltáme po netu nové zprávy z celého světa, z domova nejvíc. Večer, po té, co už únavou nemůžeme pracovat manuálně,odpovídáme na maily a vůbec řešíme věci po netu.

 

A tak víme i o několika promilové viróze našeho prezidenta při „obštrukci“ s korunovačními klenoty, ničících povodních, cisterně paliva, kterou nechal ministr financí postavit před letadlo jenž chtělo startovat s ruským exilantem. Nakonec stejně odletělo. A tak se ministr, po několika dnech /snad nebyl v lihu pořád/ opil tak, že přišel do rádia na online rozhovor, že nemohl souvisle mluvit cožpoznal i každý posluchač a moderátorka celé intervium taktně po několika minutách stopla.

Také o tom, že proběhly domovní prohlídky známých lobistů a kmotrů, že český premier má máslo na hlavě, protože dva dny po té co veřejně prohlásil, že se rozvádí, policie zahájila rozsáhlou akci při níž v prvnířadě zatkla jeho milenku a šéfku jeho úřadu, v další řadělidi o kterých vyšlo najevo, že aby se vláda udržela, dostali každý jako úplatek za vzdání se poslaneckého mandátu peníze a místo snů, atd…..

Ostudné je, že šéfka premierova kabinetu měla takovou moc, že dokázala i zneužít rozvědku k soukromým účelům, nechala sledovat premierovu ženu a další osoby….. až jí policie „klepla“ přes prsty.

 

A dnes celá vláda podala demisi i když se premierovi dlouho nechtělo.

 

Celý svět se diví, ostuda, lumpárna, pořád dokola.

 

Odvážel jsem dnes odpad z našich vil a tak jako vždy, se zastavím při cestě zpět na jedno pivo v několikráte mnou popisovaném prastarém, vesnickém kafeniu u Spirose. Turista sem zabloudí velmi ojediněle, spíš je sem dovedudo já, protože to tu mám rád a atmosféra je zde velmi rodinná.

„Tak co tomu říkáš“, povídám tavernistovi, šedesáti devítiletému Spirosovi, když jsme„zmrkli“ zprávy řecké telky o dění politických špiček vČechách.

„Čechy jsou jedna mafiánská banda, jak na Sicílii “., a směje se a pokračuje “Karlo, more to jste vy Češi,ženský je potřeba nadbíhat, dvořit se jí, když jí chcešzískat. Ale pak má sedět doma a starat se o rodinu. Nikdy nesmíš dopustit, aby její moc přesáhla tvoji, abys jí nezvládnul, abys jí nedokázal zbít. S takovýmito lidmi v politice, kteří se nechají ovládnout ženou dopadnete ještě hůř než Řecko.

 

I u nás politici kradou, dělají neplechu, nezajímá je co děláme ve vsích jako je tahle. Jak se máme uživit, když žádná práce není a nebyla, všechno si vypěstuju, abych nemusel do města utrácet. Platím daně. Ale stejně každý rok mi daně zvyšují, platím čím dál víc, extra daň za metr zastavěné plochy, kde je mám vzít? Všechno rozkradli politici, peníze, které Řecko dostává je jen na dluhy, které naše vláda dopustila, pakáž.

 

Potřebujete někoho rozhodného, nezkompromitovaného, rovného a životem protřelého – stejnějako my.“ povídá a tahá kouř z cigára.

„Jenže, more stejně tak jako Leonidas už padl u Thermophyl, náš hrdina Žižka už také před nějakým pátkem dobojoval a mám ten dojem, že si naše i vaše politická špína poradí i bez nás dvou, ale jsou to jednoznačněbestie nenažrané, nalej tzipuro/místní rakija/ leveti /borče/“,kontruji a souhlasím.

 

„Cvakli“ jsme si kalíšky průzračného, voňavého a já myslím i zdravého destilátu z prosluněných hroznů Spirosových. Podíval jsem se okolo a viděl rajčata, melouny, brambory, další zeleninu i ovoce, bylinky, koření a vzpomínal, jak jsou na Vysočině při podobném pohledu vidět jen brambory a kameny…

K čertu s vámi bestie nenažrané !!!

 

Karel Štrobl

3 Comments

  1. Eleni Jatagantzidu

    Karle, dovoluji si sdilet. hezke a tesim se na dalsi clanky!

  2. Karel Strobl

    červenám se za překlepy a děkuji

  3. iveta

    opravdu trefne vtipne pobavilo me to diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *