Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vaše osobní drama

Rate this post

aneb něco málo o konstelacích

 

Vyjela jsem eskalátorem na náměstí Jiřího z Poděbrad, trochu pršelo. Můj vztah se ségrou je na pytel už roky. Petr mě taky nechal a já vlastně vůbec nevím proč. Chodili jsme spolu 3 roky a teď najednou řekl, že si dáme pauzu. No nic. Snad mi ty konstelace pomůžou. Radka říkala, že jí pomohly moc, no tak uvidíme. Tady je to, číslo 51. Vcházím do suterénu domu a zvoním na zvonek u velkých dřevěných dveří. V místnosti už sedí asi 10 lidí, jsem nervozní. Tak začneme, říká postarší pán s velkými brýlemi. Jeho hlas mi připomíná hlas z vysílání Českého rozhlasu, takový ten příjemný, nedělní.

Ani se nerozkoukám a už sedím vedle něho na židličce. Tak mi popište, co vás trápí, jaké je Vaše téma. Povídám o svém vztahu se ségrou , to mě pálí nejvíc. Nikdy jsme si nerozuměly jako ségry, vždy u nás vládla rivalita, ani nevím proč. Ségra mi vždy vyčítala, že mě naši mají radši a že mi nadržují. Já se vždy jen smála a říkala, že je fakt blbá a ať se víc snaží. Jednoho dne se odstěhovala z domu a od té doby se nestýkáme. Čím jsem starší, tím víc mi chybí, vím, že jednou na to zůstaneme jen my dvě. Vždyť se sakra potřebujeme !!!!!!!!!!!!!!! Ale to už ječí někdo jiný, ten , který stojí za mě v konstelaci. Vybrala jsem si silnější paní, která seděla po mé levici, za mojí postavu. Na koberci stojí celkem 5 lidí. Ta silnější paní, táta, máma, ségra a ještě někdo, který si stoupl sám, po chvíli když začali hrát to moje divadlo. Já sedím na židli a jen to pozoruji, jak na sebe křičí, brečí a jak jsou nešťastní. Jako by se mi před očima opravdu odehrával můj život. Postavy nabírají tváře mých blízkých. I jejich chování beru tak opravdově. Dokonce mluví jako oni. Jak jen to sedí. Najednou mi po tvářích tečou slzy a já sama už se objímám se ségrou. Divadlo končí a já si oblékám kabát. Najednou mi jsou všichni tak blízcí, mám chuť jim říct, že je mám ráda. Do tváře mě praští až studený vzduch před domem. „

 

Pokud si zadáte do vyhledávače slovo konstelace, tak vám vyjede desítky odkazů. Ne všichni nabízejí kvalitní konstelace. Lze přijít na konstelace, kde je třeba jen jedno představení. Nebo si dát rovnou celý víkend konstelací, kde je možné „stát“ jako zástupce v několika konstelacích různých lidí. Co to vlastně je „stát“. Někdo si vás vybere jako zástupce pro jeho blízkou osobu a vy se vžijete do role té osoby s ostatními, kteří hrají další osoby. Necháte se vést pocity, které vám v tu chvíli naskakují. Nemusíte nic vymýšlet, prostě jen jste a necháte se vést tělem. Není to záležitost rozumu a hlavy. Hlavu nechte klidně doma. Zažijete pocity a role, o kterých se vám nikdy ani nezdálo. Proto je velmi přínosné stát jiným lidem v jejich životních rolích. Samozřejmostí je, že vše, co se odehrává, zůstává výlučně mezi lidmi, kteří jsou přítomni. Nelze vyprávět příběhy ostatních lidí nikomu, kdo nebyl přítomen.To je přísně soukromá věc.

Vaše vlastní konstelace může vyřešit mnoho osobních problémů, se kterými se trápíte už dlouho.

Je ale velmi důležité najít toho správného člověka, který konstelace pořádá. Někoho, kdo má opravdu hodně zkušeností, je důvěryhodný a čestný.

 

Sabina Vránová

5 Comments

 • jana valkova
  Posted 20.10.2011 at 18:22

  slysela jsem o tom, to je fakt zajimave. mas na nekoho spravneho tip i tady v recku??

  Odpovědět
 • savra
  Posted 20.10.2011 at 18:33

  [1] Jo , vím, že se dělají konstelace v Ioanenna a v Athénách určitě, ale kontakt teď nemám.

  Odpovědět
 • sonja
  Posted 23.10.2011 at 17:58

  ja temhle vecem neverim. prijde mi to stejny jako to uhranuti… ale kazdej at si veri, cemu chce.

  Odpovědět
 • Adri
  Posted 23.10.2011 at 18:54

  Nemusíš na to věřit, ale je to jeden způsob jak se zbavit rychle problému, těm lidem to pomáhá. Než se užírat celý život psychickými problémy, nebo aby byl zbytečně ovlivněn celý život těch lidí, to si raději udělat čas, nechat si zahrát pravdivé divadlo.Mnohy vyjdou na povrch i věci, které by jste nečekali, jako že váš manžel myslí na někoho jiného nebo poměr. Nemanželské děti, atd. něco vás ovlivňuje a vy nechápete proč. Každá rodina má nějaký problém nebo karmické zatížení, je to pomoc, ačkoliv na ni nevěříme, lidem pomáhá. Každý se může vybrat, ani já jsem na ni nebyla, ale vím, o ní. Je to přírodni pomoc, bez prášků. Najednou se vám bude žít lehčeji. Určitě to využijte. Některé postupy se zdají proti naší logice.

  Odpovědět
 • Savra
  Posted 24.10.2011 at 19:09

  Jasně Adri, to je skvělý komentář. Nechtěla jsem tam rozebírat i tyhle věci. Ale je to skutečně tak. Když existuje nějaké rodinné tajemství, tak v konstelacích se to prostě ukáže. Nic se nedá skrýt. A pak to pomůže všem zúčastněným v jejich životě. Dýchá se prostě lépe.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5