Adoptujte dítě

8
95
Adoptujte dítě
Ohodnoť tento článek

zas jedna dobrá věc

 

Nedávno se jeden můj kamarád vrátil z Indie. Vzal si 2 týdny dovolené, aby navštívil své dítě. Ne, že by měl vlastní dítě tak daleko, ale jedno prostě adoptoval. Dítě se dá totiž adoptovat i na dálku. Že jste o tom neslyšeli?

 

Stačí mít ten správný kontakt na organizace, které adopci zajišťují a na jejich stránkách si pročíst podmínky. Z fotografií se na vás usmívají děti, které si hledají adoptivní rodiče. Děti, které byly adoptovány, ale z nějakého důvodu o adoptivní rodiče přišli. A dále děti, které jsou v pořadníku označené jako nejpotřebnější. Jsou označeny pořadovým číslem a můžete si o nich krátce přečíst.

 

Cílem adopce bývá umožnit dětem z chudých rodin získat vzdělání a také zajít si k doktorovi. V zemích, kde děti žijí, bývá vysoká negramotnost a lékařská péče se musí platit, kdo na ni nemá, tak si k doktorovi prostě nezajde. Neumím si představit, že nemám peníze na to, aby moje dítě chodilo do školy a každý den se třesu, aby neonemocnělo, protože nemám na lékaře.

 

Pokud se ptáte, jakou máte kontrolu, že peníze jdou na správnou věc? Je to jednodušší, než když dáte peníze jen tak někam na účet a pak nevíte, co se s nimi děje. U adopce máte totiž zpětnou vazbu od dítěte. Platba bývá kolem 5 tisíc ročně a za to vám chodí např.dvakrát do roka fotografie dítěte a dopis od dítěte, který vám pracovníci organizace přeloží. Také vysvědčení si můžete zkontrolovat spolu s potvrzením o docházce. Anebo rovnou navštívit dítě tam, kde žije. Tato pomoc není jen jednorázová. Když děti dostanou vzdělání, jsou pak schopné se ve svém životě o sebe lépe postarat.

 

Můj kamarád mi říkal, že je teď docela na štíru s penězma. Ale nedovede si představit, že přestane platit. Prostě mu to jeho děcko přirostlo tak nějak k srdci. Má prý vlastně 3 děti. Dvě vlastní a jedno adoptoval, nemůže se přestat o něj starat.


 

Pokud máte tedy potřebu udělat dobrou věc a nebojíte se závazku, tak si sežeňte informace a pusťte se do toho. Pokud je 5 tisíc moc peněz, je možné se s někým o náklady třeba dělit. Co takhle se domluvit s kamarádkou nebo kamarádem a adoptovat dítě?

Nevadí , že už děti doma máte, tohle vás bude na srdci hřát stejně, jako ty vaše.


Sabina Vránová
 

Sdílejte
Předchozí článekUhranutí
Další článekVaše osobní drama
Redakce magazínu ČesiVŘecku vám pomáhá najít ideální dovolenou, spojit se s ostatními Čechy v Řecku a vzájemně si předávat tipy a rady.

8 KOMENTÁŘE

  1. skvělý. šla bych do toho s někým. nechcete se přidat? (jinak četli jste na FB o tom, že lze adoptovat řeka??:))

  2. Myslíš tuhle adopci řeka? 😀
    “…adoptuj si svého Řeka za 500 €. Bude dělat za Tebe všechno na co nemáš ty čas : spát do 11 hodiny, chodit na kávu, dodržovat siestu po obědě, večer za tebe bude vysedávat v baru a TY konečně budeš mít čas makat od rána do večera :)) ”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte komentář
Prosím zadejte zde vaše jméno