Volba českého prezidenta

Rate this post

z Lefkády

I z řeckého ostrova se dá pozorovat volba českého prezidenta

 

 

A moc pěkně, pokud zrovna funguje internet. Změnili jsme poskytovatele takže „maká“celkem spolehlivě, ale díky nynějšímu „aprílovému“ počasí,častým lijákům a bouřkám, vypadává i elektrika. Tak jako dnes. Bouřka nad námi

 

 

 

hrozivě burácí a před námi lítá do moře jeden blesk za druhým. Do střechy zuřivě buší kapky lijáku střídavě s kroupami. Kolem dokola černo. Ani protější ostrov Arkudy /Medvěd/ není vidět, natož Ithaka.

Malý černobílý kocourek Sunny leží u rozpálených nových krbových kamen a lišácky na měkouká. Eva pracuje na svém noťasu v posteli. Není divu. Ven se jít nedá a musaku máme od včerejška. Je to jako s gulášem-druhý den chutná ještě líp.

Jezdíme na Lefkádu každý rok na 2 měsíce hned po Novém roce. Kromě sklízení oliv udělat co se dá, aby práce těsně před začátkem sezony nebylo tolik. Na domcích i zahradě. To ale neznamená, že se nezajímáme o dění doma. Zvláště nyní, když se rozhoduje o novém českém prezidentovi už jen ze dvou kandidátů. Jak někde vtipně napsali ze ZEMANA a KNÍŽETE .

Nechci psát který a proč je mi sympatičtější a kterého bych na hradě viděl radši. Už proto,že mi každý den chodí spousta mailů, kde se píše proč kterého kandidáta volit a proč ne toho druhého, facebook je plný ažtrapných připomínek a glos na oba. Snad jen jedno – dle mého soudu si oba zaslouží být prezidentem České republiky.

Rozhodně větší ostudu než dělal ten současný nový neudělá. Ať už bude šťastnější kterýkoliv.

A ještě jeden postřeh vyplývající z výsledků voleb. Některým politickým stranám už lidé nevěří a jednoznačně dávají zajevo, že jim „zvoní hrana“.

 

Karel Štrobl

 

7 Comments

 1. ostrovanka

  zajimalo by me, zda cesi zijici v recku (resp asi jen v athenach, protoze tezko bude nekdo dojizdet) voli a pokud ano, tak jak:) no a ceske republice drzim palce.

 2. Veru

  I když žijeme léta v Řecku, tak naše srdce jsou pořád v Česku. Určitě nám záleží na tom, aby prosperovalo a my vždycky s hrdostí odpovíme na otázku: Apo pou? Apo tin Tsechia!!!

 3. Karel Strobl

  Taky nevolím páč jsem v Edenu na Lefkádě a taky jsem hrdý Čech. Ale z toho co pánové vrcholné české politiky vyváděli a vyvádějí se mi chce občas zvracet /dámy prominou/. Oba pány znám ještě z dřívější práce… jsou oba takoví “strejkové do džezu” . Prezident je především reprezentant státu. Nic sám nezmůže a nenadělá /tedy pokud někde něco na návštěvě nešlohne, nezlomí si pod “vlivem” nohu, či nevyhlásí nesmyslnou amnestii/. Protože jsem ČECH, volil bych Zemana, nebudu a nechci nic dál komentovat.

 4. zuza

  my v athenach musime bohuzel taky dojizdet!

 5. Kalliopi

  Nevím přesně, co znamená úsloví “strejkové – či strejcové? – do džezu”, ale mně se džez líbí. Na rozdíl od politiků džezmeni umějí hodně dobře hrát, dokážou improvizovat, nehrají falešně, vyjadřují sami sebe, a to navíc v harmonii s ostatními. Obávám se, že na politické scéně (a nejen v Čechách), džezmeni tak trochu vymřeli a zbyli nám jen strejcové… 🙁 Tak aspoň pevně věřím, že když už je “co Čech, to muzikant”, tak se třeba někdo muzikálnější časem objeví, i kdyby byl třeba ze Strakonic a džemoval na dudy!:-)

 6. dancha

  Můj muž (Řek) byl se mnou v Česku a vždy když prošel kolem televize, která ukazovala kývající hlavu Zemana nebo mluvící hlavu Karla, dostával záchvaty smíchu. Ptala jsem se, proč se vždy tak směje. “No nerozumím, co říkají, ale jsou vtipní”. A navíc mu dlouho trvalo, než je vůbec rozeznal. Jsou si ti dva pro cizince tak podobní? :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *