Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Corfu beer

Rate this post

Znáte korfské pivo?

 

Na Korfu se objevil pivovar. Řekové nejsou žádní velcí konzumenti piva, o to víc překvapivější bylo otevření pivovaru právě tady.

 

Mystické místo, o kterém každý už slyšel, ale ještě nikdy ho nikdo neviděl. Na internetových stránkách www.corfubeer.com jsem si našla emailovou adresu a poslala mail do neznáma. Odpoveď přišla téměř okamžitě: Budeme rádi, když nás přijdete navštívit a přivedete si s sebou kamarády. S Pozdravem, Spiros. Jak jinak.

 

Byl nádherný, slunečný podzimní den a my jsme se vydali směrem na severozápad ostrova do Arillas. Odtud směrem na Agios Stefanos,  neodbočovat, ale pokračovat pořád rovně. Po několika metrech jsme narazili na benzínku BP, před níž se slavný pivovar nachází.

 

Spiros nás přátelsky přivítal a vzal do místnosti, kde se pivo vaří. Ukazoval nám každý přístroj a vysvětloval fuknci každičké trubky. Vyprávěl nám, jak si tenhle sen z říše sci-fi chtěli splnit se třemi dalšími kamarády. Zadlužili se zřejmě na celý život, postavili pivovar, pozvali sládky z Čech, Německa a Velké Británie a pustili se do práce. Výsledkem je nazlátlé a tmavé-nahořklé pivo, které je prosté jakýchkoliv chemikálií, prostě zcela přírodní produkt.

 

Spiros nám zapáleně vypráví, že ostatní piva, která pijeme, si vlastně jen pronajímáme do doby, než je vyloučíme. Avšak nic dobrého z nich v nás nezůstane. Korfské pivo je ale něco jiného. Ze sudu nalévá do sklenky zlatavou tekutinou s tak hustou bílou pěnou, že by se dala krájet a z láskou si sklenku prohlíží. Vysvětluje, že tohle pivo je nejen výtečné, ale taky zdravé. Má mnoho vitamínů a zdraví prospěšných látek.

 

V pivovaru se zatím vyrábí jen 200 000 litrů piva ročně. Mají o něj zájem především cizinci, Korfané pořád upíjejí svůj starý dobrý Amstel nebo Heiniken, nad kterým Spiros ohrnuje nos. Říká, že řecké pivo už dnes neexistuje, protože i Mythos stejně jako Alfu už koupil Heiniken.

 

Jsem unešená /manžel tvrdí, že Spirosem, ale není to pravda-chutná mi hořké pivo/. Pravda, cena není nejnižší. V supermarketu půllitrovou láhev člověk pořídí za 2 eura, přímo u zdroje za 1,80. 

 

Až se na Korfu pojedete podívat, zastavte se v pivovaru na ochutnávku. I zapřisáhlým českým pivařům mohu jen doporučit.

Pavla Smetanova www.ostrovanka.bloguje.cz

 

Leave a Comment

0.0/5