Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kalli radí

Rate this post

a Češi v Řecku přejí krásné Vánoce!

 

 

Naši milí krajané,
 
Děkujeme vám za přízeň a pevně doufáme, že vám naše stránky jsou k užitku.
 
 Protože  nám čím dál více chodí různé dopisy s prosbou o pomoc, rozhodli jsme se, že požádáme naši úžasnou kamarádku Kalliopi Anthi z Korfu, která má velké zkušenosti v oblasti psychoterapie a psychologie, aby vedla naši novou pravidelnou rubriku Teta Kalli radí (kdo vzpomínáte na dávno zašlou slávu časopisu Mladý svět, jistě si vzpomenete i na poradnu tety Sally…).
 
Zjistili jsme, že se v Řecku nachází mnoho lidí, kteří se ocitli v nesnázích. Nejčastěji se jedná o parnerské problémy, vztahy v česko-slovensko-řeckých manželstvích, neshody s tchýní a řeckou rodinou, vzájemné nepochopení odlišných kultur a jiné.
 
Mnozí se svými problémy nechtějí chodit pod svým jménem na facebook a tak jsou pak se svým trápením sami, nemají se na koho obrátit.
 
Máme tedy v plánu dvakrát až třikrát do měsíce publikovat vaše dotazy, potíže a problémy, na které se bude snažit Kalliopi odpovědět a pomoci vám svojí radou. Vždycky pod jednotlivými články bude opět prostor pro vaše komenáře a nápady. Možná, že si přečtete o situaci, vekteré jste se také někdy nacházeli a budete vědět, jak s ní naložit a budete ochotni se o své zkušenosti s ostatními podělit.
 
Protože chceme zachovat co nejvyšší anonymitu tazatelů, posílejte prosíme své  dopisy přímo na Kalliopi na adresu: kalianth@yahoo.gr .
 
Přejeme vám všem krásné Vánoce, ať už zůstáváte v Řecku nebo jedete do své vlasti a těšíme se, že se budeme i nadále potkávat na www.cesivrecku.cz .
 
 

11 Comments

 • Jana
  Posted 17.12.2012 at 14:39

  Bezva nápad! Snad budu jen v roli čtenářky…

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 17.12.2012 at 23:01

  Vážená a milá redakce!
  Velmi ráda budu odpovídat na dotazy, ale pokud si mohu vybrat, dala bych přednost tomu, býti tetou Kalli (než Kally).
  Tak mi totiž říkávali přátelé, dokud jsem žila v Čechách.
  Není to snadné, když se malá holka v Praze jmenuje po babičce Kalliope, zvlášť když na mě tatínek něžně pokřikoval z okna petřínského paneláku: “Kalliopitsa, ela spiti!” Všechny sousední děti z toho měly náramnou legraci (kaliopice = opice typu kali) a protože si s mým jménem nevěděly rady, říkaly mi všelijak. Nejčastěji Kalli. A ti, co mi byli blíž, mě oslovovali Kalliopko popřípadě Kalihupko.
  To jen tak na okraj…. A nebo na úvod…? 🙂

  Odpovědět
 • admin
  Posted 18.12.2012 at 8:37

  [2] ahoj kaliopko, diky za zpravu a hnedka opravujeme!! mila teto kalli:)))

  Odpovědět
 • Veru
  Posted 20.12.2012 at 10:05

  Lidi pište, je Vás na facebooku hodně, co potřebujete psychologickou poradnu. Super nápad

  Odpovědět
 • Kiara
  Posted 21.12.2012 at 6:53

  Skvělý nápad. Určitě poradnu brzy využiju! Myslím, že se nenajde člověk, který by nepotřeboval občas poradit.

  Odpovědět
 • manuela.iliakopoulou
  Posted 25.12.2012 at 14:38

  drzim palce a doplnuji, ze nas cesky krajansky spolek v Athenach ma zazadano o dotaci na program psychologickych seminaru pro krajany (rozhodovat se bude v lednu), takze bychom treba mohli pripadne poprosit tetu Kalli o spolupraci.

  Odpovědět
 • Mimi
  Posted 27.12.2012 at 1:11

  Kdyz jsme byly hodne vnucky a bez rikani jsme umyly a utrely nadobi po obede, tak nam babicka rikala: “vy jste moje kalupinky” a to bylo pro nas nejvetsi vyznamenani. Kalupinka byla sice trochu zahadne slovo, ale zato slovo naplnene vyznamem dobra, pracovitosti, frisnosti a mnoha pozitivy vubec. Myslite si nekdo, ze kalupinka by mohlo pochazet z krestniho jmena Kalliopi?

  Odpovědět
 • Mimi
  Posted 27.12.2012 at 1:11

  Kdyz jsme byly hodne vnucky a bez rikani jsme umyly a utrely nadobi po obede, tak nam babicka rikala: “vy jste moje kalupinky” a to bylo pro nas nejvetsi vyznamenani. Kalupinka byla sice trochu zahadne slovo, ale zato slovo naplnene vyznamem dobra, pracovitosti, frisnosti a mnoha pozitivy vubec. Myslite si nekdo, ze kalupinka by mohlo pochazet z krestniho jmena Kalliopi?

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 28.12.2012 at 11:31

  [7] To vážně nevím..! 🙂 To co vím jistě je, že mi tak taky občas říkali, a že jsem byla náramně hodná holčička! A to často k nelibosti mých sourozenců… Dalo by se říct, že čím většího uznání “hodné dítě” docílí u rodičů, tím víc štve své brášky a sestřičky, zvlášť, když jsou starší.
  Když se dítě příliš snaží být pořád hodné, buďte ve střehu, protože to znamená, že s ním něco není v pořádku!
  Nejlepší je, když dítě cítí tolik lásky a tolik svobody okolo sebe a v sobě, že si dovolí i zazlobit. Pak má taky velkou ochotu a radost stát se na chvíli “kalupinkou”. 🙂

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 28.12.2012 at 13:59

  [6] Určitě se můžeme, Manuelo, nějak domluvit. Jezdívám občas do Atén dělat konstelace. Mám tam skupinku, jsou to většinou ženy, Řekyně. Ale jsem otevřená i jiné formě spolupráce, než jsou rodinné konstelace, např. besedy nebo tematické semináře. Podle potřeby… Můžete mi napsat mail, až budete mít jasnější představu. Nebo mi pošlete nějaké spojení na vás. Ať se vám daří!!

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 13.2.2013 at 12:48

  [6] Ahoj Manuelo, v době mezi 22. a 25. únorem budu v Aténách, v neděli tam budu mít seminář s konstelacemi. Nevím, jak mi to bude vycházet časově, ale pokud byste chtěli podniknout nějaké setkání, pokusím se to dát do programu. Jaká je mailová adresa spolku?

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5