Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mikulášská besídka

Rate this post

Z různách úhlů pohledu a různých koutů ostrova Korfu

 

Už tady žijeme tolik let a ani jednou tady nebyl Mikuláš. Jo! Letos ho pozveme. Jasně, ale do Mikuláše zbývá jen několik dní. Dobře, obvolám několik holek, čerta může dělat můj manžel, stejně   
nemusí mít ani převlek. Investice do převleku nulová, protože má vousy jako jeskynní muž, od sluníčka ožehlý obličej a špinavé ruce od sběru oliv. Paráda, tak čerta bychom měli. Anděla úplně vyhodíme, stejně ani není moc důležitý. Vždycky, když jsem běhala po sídlišti za Mikulášem, tak mi byl anděl stejně ukradený, skoro si nepamatuji, jak vlastně vypadal. Zato na čerta, na toho si vzpomínám jasně. A kdo bude dělat Mikuláše? Jo, tak manžel kámošky, ten se na to hodí. Takže stačí udělat čepici a koupit pytlík vaty na vousy. Hotovo! Máme celou sestavu, tedy bez anděla.
 
Přichází slíbený večer, děti se cpou sladkým ze stolu. Zvonek. Za dveřmi stojí Mikuláš v převleku Santa Klause, vedle něj čert, který si nevšiml, že mu spadly sobí rohy omotané černou lepičkou dozadu na temeno a hele, vzadu stojí Anděl !!!!!! Ale opravdu krásný Anděl ! Nakonec nám spadl z nebes, jedna holčina, která sama vypadá jako anděl i bez převleku si dala tu práci a převlékla se opravdu dokonale. Rozdávají se čokolády. Slyším poznámku, že čert se dnes převlékl za Chárona, nevšímám si toho. Jedna holčička křičí, že čert měl rohy z Jumba. Navrhnu jí, že čerta zavolám a může se ho zeptat sama. Okamžitě zmlkne.
 
Po návratu domů, se mě několikrát můj syn ptá, kam odešel ten anděl. Ještě v postýlce mu musím povídat o andělu, kam odletěl a proč. Dáda chce spát ve žlutém tričku, protože takové má přece anděl. Že by přece jen ten anděl byl tak důležitý. No, musím asi přehodnotit svůj pohled na věc. Příští rok to bude dokonalé!
 
Štastného Mikuláše! 
 
 Dana z jihu Korfu
 
 
Ach ten Mikuláš! Každý rok ho řešíme, bavíme se o tom, že ho jednou těm dětem uděláme, až jsme se dočkali toho, že naše (repektive alespoň moje) děti už na Mikuláše nevěří. Takže jsme to celé prokoučovali. Ale nevadí. Děti ještě stále dětmi jsou (a doufám, že budou, i když jednou vyrostou) a tak jsme konečně uspořádali opravdovského Mikuláše u naší kamarádky Šárky na severu ostrova Korfu.
 
Jen pro info: je trochu těžké organizovat nějakou akci pro všechny, protože nejen, že se na Korfu (jak je ostatně vidět z rubriky akce) pořád něco děje, ale i vzdálenosti mezi severm a jihem jsou značné. Osmdesát kilometrů se zde ujede za zhruba dvě hodiny.
 
Skvělé bylo, že tři holky, které zatím děti nemají, se nadchly pro to, aby udělaly Mikuláše, čerta a anděla našim čertům a andělům a naše kamarádka Šárka nám poskytla prostory svého krásného a útulného domova. Téměř všechny matky instruovaly své děti, aby nevykecaly těm ostatním, že celá hra je jen jako. A tak jsme nakonec byly všechny rády, že přišly i maminky s úplně maličkými dětmi, takže se naše větší mohly tvářit důležitě, že mají nějaké tajemství.
 
Sešlo se jedenáct dětí, jejich maminky a někteří tatínkové, kteří si svorně povídali a popíjeli u krbu a hodnotili zajisté více  postavy Mikulášek a andělek, čertic a maminek, než radost dětí. Ale zase jsme všichni měli radost z toho, že si každý našel zábavu.
 
A tak děkujeme všem, kteří do celé akce vložili svoji energii, peníze a čas a těšíme se, že se třeba příští rok sejdeme ve větším počtu. A kdyby si maminky ze severu a maminky z jihu myslely, že bychom mohli uspořádat Mikuláše pro celý ostrov někde uprostřed, dejte nám, prosím vědět, zda máte zájem a my to zkusíme!!
 
A jak jste slavili Mikuláše vy ostatní, kteří žijete v Řecku?
 
Pavla ze středu Korfu (www.ostrovanka.cz)
 
Kdo máte fotky z některé z akcí, přidávejte, prosím, do fotogalerie!!
 
 

10 Comments

 • Iveta
  Posted 12.12.2012 at 17:59

  Hezke hezke co jinak dodat Tady na Zante je jen zima ,ale vanocni atmosferu tu necitim nikdy Dnes uz zase padaly kroupy a v noci ma byt -1

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 13.12.2012 at 13:04

  [1] mate tam nejakou ceskou komunitu? delate mikulase? nechces nam o zante neco napsat??

  Odpovědět
 • Iveta
  Posted 13.12.2012 at 17:21

  ahoj na Zante zadna takova fungujici komunita snad ani neni Vime o sobe obcas si napisem ,ale na kafe se jde malokdy a spis je to nahoda Recko neznam a vlastne jsem ho zacala poznavat az v okamziku kdy jsem sem prestehovala ,se svou rodinou Uz to budou 4 roky Zante je asi jine nez zbytek Recka Nema moc dobrou povest mezi Reky O zdejsich lidech se rika ze jsou zli a ti hodni co tu jsou sem prisli od jinud Z vlastni zkusenosti muzu potvrdit,ze ti ReCI co mam rada prevazne pochazej od jinud a sem prisli v 80letech za praci Ti jsou hodni zdejsi maj problem s pravdomluvnosti spatne plati a jsou neskutecne lakomi Ne pochopitelne vsichni,ale vetsina jo Zante ma krasnou prirodu a dobre koupaniAle postradam tu tu reckou atmosferu a pamatky Pamatky znicilo zemetreseni ,ale atmosferu delaj lidi a ti to neumi Kdysi se zmarerili n aanglicany a je to tu vvsude videt ,bohuzel Ted ostrov patri ang mladezi srbum skopijcum a podobnym

  Odpovědět
 • Veru
  Posted 14.12.2012 at 8:17

  Zdravím korfany a blahopřeji k Vašemu nadšení. Ono ke všemu stačí jen chtít. Zbytek přijde samo. Držím palečky, ať to příští rok bude uprostřed a radost z Mikuláše mají všechno česko-řecké děti na celém ostrově.

  Odpovědět
 • Danka
  Posted 16.12.2012 at 12:20

  Jeee to me mrzi, ze jsem o tom nevedela, taky bych se moc rada zapojila, Mikulas, certi a andel, to je krasna klasika…

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 17.12.2012 at 9:36

  [3] iveto a mas predstavu, kolik vas tam je cechu a slovaku? proc neco nezorganizujete?

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 17.12.2012 at 9:36

  [4] veru, moc dekujeme za mila slova!!!

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 17.12.2012 at 9:37

  [5] danko, kde jsi? zname te?

  Odpovědět
 • Vera
  Posted 9.1.2013 at 15:03

  [3] Iveto, my jsme na Tebe zrovna letos s Radkou myslely. Chtely jsme totiz take udelat pro nase deti Mikulase. Premlouvala jsem muze, jenze jsme nemeli nikoho, kdo by nam tu trojici udelal. Muj muz by sice na certa take prevlek nepotreboval, jenze Maruska by ho urcite poznala. Tak Radku napadlo, ze vy jste s dcerou zrovna tri a mohli byste nam udelat Mikulase. Nakonec jsme to nejak nedotahly do konce…Tak treba pristi rok, co rikas?

  Odpovědět
 • jan
  Posted 10.3.2013 at 13:19

  [1] ahoj Iveto nejsi od Liberce?

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5