Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Láska jako trám

Rate this post

Další příběh o tom , jak jste se usadili v Řecku (2)

Téma : Co bylo největší překážkou

 

Byla to láska jako trám. Scházeli jsme se, kde se dalo. Jorgos byl o pět let starší, ženatý a se závazky. Já byla svobodná a do všeho hrr.
Potkali jsme se poprvé na řeckém večeru, kde měl Jorgos představení se svou taneční skupinou. Rozbíjel talíř po talíři a v té své rozhalence byl prostě neodolatelný. Vždycky se mi líbili tmavší zarostlí chlapi, ale tentokrát jsem úplně zahořela. Když vyzvali k tanci publikum, tak jsem div nezakopla, abych na podiu byla jako první. Jorgos mě vedl parketem a učil kroky nějakého řeckého tance, ale to mě vůbec nezajímalo, já měla oči jen pro něj. Po řeckém večeru následovala diskotéka, kde jsme už byli do sebe zavěšeni, tělo na tělo. Na baru mě pozval na drink. Myslím, že to byl Sex on the beach, strašně mi tenkrát chutnal a tak jsem si jich dala ještě pět. No a co bylo potom?
O tom se mi nikdy ani nezdálo. Šumění moře, příboj vln, písek ve vlasech a chuť soli na kůži. A to bylo pořád. Odešla jsem i z práce v turistické kanceláři, abychom mohli být spolu. Uběhl týden. Mně hořely uši, lýtka a já už nevím, co ještě. Plánovala jsem si snový život s Jorgosem tanečníkem. Jorgos mě zval do restaurací, vozil mě po plážích a kupoval mi dárky. Scházeli jsme se v pronajatém pokojíku, protože domů mě vzít nemohl. Prý se to tu nesluší, abych hned chodila domů, že jeho staří rodiče by s tím nesouhlasili. Sigá, sigá, říkal. Já se smála a myslela na vysněný život, až mě představí.
 A ejhle. Najednou mi zavolal a mluvil podivně křečovitě, skoro jsem ho nepoznávala. Přijela manželka s dětmi z Atén. Jo, promiň, já ti o tom neřekl, mrzí mě to, no přijdeš tedy pozítří, víš, dneska to nejde, ale třeba zítra nebo pozítří.
Jako by do mě udeřil hrom. Život v řeckém ráji se rychle sesunul jako hrad z písku. Nejdřív jsem měla vztek, pak brečela, pak jsem rozkopala své věci po pokoji. Rozbila jsem i pár talířů a to nebyl ani řecký večer. Nechtěla jsem ho ani vidět. On volal, sliboval. No, ještě jsme se několikrát sešli, holt nějaké ty přednosti prostě měl.
Zkrátka jsem pak odjela domů a šmytec. Jenže ouvej. Začalo se mi stýskat po moři, po jídle po té pohodě, prostě po všem. Vrátila jsem se do Řecka. Bydlela jsem hodinu cesty od Jorgose. Už jsme se nikdy nesešli. Místo toho jsem vzala trochu rozumu do hrsti a seznámila se s Nikosem. Nikos byl o dost starší než já a byl to úplně jiný typ než Jorgos. Na ulici se po něm ženské neotáčely a rozhalenku nikdy nenosil a bříško skrýval pod velkou košilí. Chodili jsme spolu dva roky, já otěhotněla a tak jsme se vzali.
A jak je to dnes? Jsem šťastně vdaná, mám spolehlivého muže. Snad jen, že se mi o Jorgosovi někdy zdává, jsou to docela šťavnaté sny a tak se někdy cítím provinile, protože vedle mě spokojeně pochrupává někdo jiný.

Magda

3 Comments

 • Jana
  Posted 30.9.2011 at 16:54

  Ahojky Magdo,Tvuj pribeh jsem doslova hltala. Ja taky uz druhym rokem prozivam pletky s zenatym Rekem se zavazky. Jsem take vdana a proto si nemame co vycitat. Minuly rok to vse zacalo,po navratu bylo tezke se vratit zpet do reality. O jeho rodine jsem se take dozvedela az pozde on mi je tajil,to uz jsem byla rozhodnuta na nej zapomenout. Vse se docela darilo,ale kdyz jsem tento rok tam opet zavitala,zase vse bylo tam kde loni a ja prozila tyden plny vasne a romantiky. Docela nas spojuje to,ze i on je o dost let starsi.Takze uvidime co mi osud nadeli a jestli mam byt jinde nez tady,i pres to ,ze vim jaky on je zaletnik a turisticky dobyvatel:D

  Odpovědět
 • jana valkova
  Posted 6.11.2011 at 18:58

  [1] ty brdo, tak to drzim palce!! ale na zaletniky pozor…

  Odpovědět
 • Sabina
  Posted 15.12.2011 at 22:20

  No nevím, dej pozor Jano, ženatí Řekové se nemění. A představ si, že tam zůstaneš a on bude záletničit pak s jinými, protože ty budeš v roli jeho případné ženy. Opravdu se to opakuje pořád dokola, rozmysli dvakrát!

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5