Pod cypřišem

7
86
Pod cypřišem
Ohodnoť tento článek

se sklenkou ouza

V těchto dnech vychází nová knížka Pavly Smetanové, Pod cypřišem se sklenkou ouza a jiné příběhy.

Přetiskujeme začátek:

 

Když jsem ze svých internetových zápisků před třemi roky složila knížku Příběhy z olivového ostrova, netušila jsem, že by mohla oslovit tolik lidí různých generací. Je zajímavé, jak různě na ni lidé reagovali. Někteří mě začali upřímně litovat, v jak strašné zemi to žiju, jiní mi zase říkali, že se tu máme skvěle, protože pořád jen pijeme ouzo, nebo sedíme někde na kafíčku. Každý si z toho vybral to svoje. Moje kamarádka měla obrovskou radost, že moje knížka byla konečně první (a zatím jedinou), kterou kdy přečetl její pubertální syn, a jedna stařenka v evangelickém kostele mi zase vyprávěla, jak si ji četli v klubu křesťanských seniorů na pokračování.

Někteří čtenáři mi psali, že když knížku dočetli, chtěli číst ještě další příběhy, ale žádné už nebyly. A protože si své řecké příběhy nevymýšlím, ale opravdu je prožívám, musela jsem chvíli počkat, než jsem zase nějaké nasbírala.

Nálada je v nich, i přes neustále omílanou finanční krizi, pořád stejná. Ani moje zážitky se nijak zvlášť nezměnily, jen já jsem o pár let starší a moje děti povyrostly (a Adonis má zase další koníčky). Po čtrnácti letech tuhle zemi pořád ještě objevuji, snažím se ji pochopit, někdy ji nesnáším a jindy zase miluji a pomalu, ale jistě v ní nacházím svůj domov.

Psaní o korfských deštích i modrém moři, o úřadech, škole, manželovi a dětech a lidech kolem mne se stalo neoddělitelnou součástí mého života. Baví mě a já pevně doufám, že bude bavit i vás.

 

Tuto knížku i dvě předchozí můžete objednat zde: http://www.nln.cz/domu/vyhledavani?search=pavla+smetanova

 
 
 
Sdílejte
Předchozí článekPomoc, o kterou někdo stojí
Další článekPoraďte mi, prosím
Redakce magazínu ČesiVŘecku vám pomáhá najít ideální dovolenou, spojit se s ostatními Čechy v Řecku a vzájemně si předávat tipy a rady.

7 KOMENTÁŘE

  1. ..Tak si zrovna teď uvědomuju, že jsme spolu ještě nikdy nepily uzo! To se musi napravit!!!:-) P.S. Cypřiše mám…

  2. danca, jana, eva: dekuju moc.

    kalliopi: no, tak to musime rozhodne napravit! ty mas cypris a ja vezmu ouzo:)

  3. Gratuluji k Vaší další knize.Také bych si s Vámi ráda připila ouzem pod cypřišem.Teda pokud by jste chtěla?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Prosím zadejte komentář
Prosím zadejte zde vaše jméno