Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pomoc, o kterou někdo stojí

Rate this post

a o motýlích křídlech

Donedávna jsem byla zarytým odpůrcem sociální sítě Facebook. Před několika dny jsem však podlehla, napsala své jméno a přijala desítky známých i neznámých přátel. Nemám nijak v úmyslu (připomeňte mi tuto větu, prosím, pokud bude třeba) na FB stránku psát, že jdu právě na procházku či že jsem měla zlý den, ale hodlám ho využít ku prospěchu svému i jiných.

První člověk, který mě na mojí nové stránce oslovil, byla Olinka Joklová. Psala mi do vzkazů, že byla jednou na Korfu s maminkou, kde jsme se setkaly a že je to ona, co má nemoc motýlích křídel. Matně jsem si vzpomněla, že jsem něco takového už slyšela. Klikla jsem tedy na její stránku a našla tam tento pořad ČT, při jehož shlédnutí jsem strnula hrůzou: podívat se můžete kliknutím na http://www.ceskatelevize.cz/porady/1100627928-ta-nase-povaha-ceska/412235100011007-vzacna-nemoc/video/ .

Olinka, mladá, i přes nepřízeň osudu, stále dobře naladěná dáma, je zafačovaná od hlavy až k patě, hubeňoučká tak, že už se skoro neudrží na vlastních nohách, protože její nemoc, i přes své honosné a krásné jméno, je naprosto devastující a každý prožitý den se stává fyzickým utrpením. Olinka potřebuje intenzívní péči své maminky, další a další nekonečné množství kvalitních obvazů a mnoho potřeb, které pojišťovna nehradí.

Moje kamarádka a spolublogerka Monika se rozhodla na svém blogu uspořádat veřejnou dražbu v Olinčin prospěch. Zúčastnit se může každý. Pokud máte co nabídnout do dražby, prosím, pošlete foto a vyvolávací cenu na emailovou adresu: nika111@volny.cz , pokud budete předměty raději dražit, pak sledujte http://www.avocode.bloguje.cz/ . (Z minulé dražby  http://www.avocode.bloguje.cz/909699-vanoce-pro-lucinku.php
u Moniky vím, jak je to zábavné).

Pokud byste chtěli pomoci přímo a poslat, byť i malý finanční obnos, můžete sem: 194 844 067/0300 v.s. 283, každá pomoc je důležitá.

A pokud sami máte Facebook či svoji internetovou stránku, napište tam, prosím, o Olince.

Vznesme se s Olinkou na motýlích křídlech. Alespoň na chvilku. Pak si totiž uvědomíme, že většina našich starostí (včetně řecké krize) je vlastně docela fajn.

Pavla Smetanová z blogu www.ostrovanka.bloguje.cz

 

1 Comment

  • jana valkova
    Posted 16.3.2012 at 16:09

    Strašné, jak jsou na tom někteří. Těším se na aukci.

    Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5