Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pohádka pro dospělé Zlatovláska

Rate this post

 Konstelační večer na Korfu, jste zváni!

 Milí přátelé,

     Dovolte mi, abych vás pozvala na vyprávění a konstelaci české pohádky “O Zlatovlásce“, která symbolizuje cestu sebepoznání a uvědomění si naší nesmrtelné podstaty.

     Hrdina pohádky, Jiřík (část bytosti – Hledač) začíná svoji pouť  jako sluha přísného sobeckého krále (Ego). Dostal za úkol přivést mu krásnou zlatovlasou princeznu jako trest za to, že ochutnal kouzelnou rybu – hada a získal tak moc rozumět řeči zvířat, ptáků i ryb.

     Na cestě ho čeká mnoho dobrodružství a protivenství, během nichž se projeví jeho dobré vlastnosti:  laskavost, dobrosrdečnost, soucit, trpělivost, štědrost, moudrost aj.

     Otec Zlatovlásky ho podrobí zkouškám, nejprve se mu snaží nabídnout místo dcery bohatství a slávu, ale Jiřík nepodlehne. Poté dostane  tři náročné úkoly, aby dokázal, že si zlatovlasou princeznu zaslouží. Tyto tři úkoly symbolizují zasvěcení (uvědomění) na třech úrovních:  na tělesné  (přijetí vlastního těla a láskyplná péče o něj), na emocionání (schopnost milovat a ochota vázat se ve vztahu) na úrovni mentání (pozitivní způsob myšlení s cílem vytvořit pozitivní realitu).

     Mladíkovi se podaří splnit všechny úkoly a získat tak Zlatovlásku. Pomocí přítele – pejska (Vnitřní dítě) ji dokáže rozpoznat mezi několika jinými sestrami, z nichž pouze ona má zlaté vlasy. Král jim požehná a oni se vydají na zpáteční cestu , během níž se mezi nimi vytvoří hlubouké láskyplné pouto.

     Po návratu do Temného království Jiřík smutně  předá královi Zlatovlásku, a tak úspěšně zakončuje svoje poslání. Král ho však proti svému slibu vydává katovi. Jiříkovi, a s ním i věrnému psíkovi, je sťata hlava a král si libuje, že teď se zbavil nepohodlného sluhy – (Hledače pravdy).

     Zlatovláska, která symbolizuje nesmrtelnou duši, se však nechce provdat za bezcitného, nespravedlivého, sobeckého a despotického krále – Ego. Miluje tu dobrosrdečnou, čestnou a odvážnou část osobnosti. A tak ji znovu přivede k životu pomocí Živé vody. Znovuzrozený Jiřík je ještě krásnější a silnější než dřív. Když uviděl král tu proměnu, také zatoužil po tom, stát se mladým a plným života a půvabu…

 

     Pohádka o Zlatovlásce je plná krásných obrazů a symbolů, o kterých si můžeme povídat a vzájemně se inspirovat během diskuze. A během konstelace se mohou objevit ještě mnohé další skryté významy a také, díky osobnímu prožitku, můžete získat odpovědi na otázky, které vás pálí.

 

    Konstelace proběhne v neděli 7.října 2012 v 18.00 v Kontokali.  Kalliopi – tel 0030-6936701323

2 Comments

 • Jan Löbl a Patricie Padillová
  Posted 21.10.2012 at 18:08

  Ahoj lidi,
  měli jsme to štěstí, že při naší návštěvě Korfu a Kalliopi, jsme se mohli zůčastnit tohoto krásného konstelačního setkání na téma Zlatovláska. Jsme z Prahy a vedeme zde Česko švédský institut Duhový anděl. Protože jsme s Kalliopi společně studovali v Praze, napadlo nás vytvořit společný program. Proto jsme jeli na Korfu, a samozřejmě také odpočívat. Bylo pro nás velice příjemné zůčastnit se tohoto setkání a byli jsme opravdu mile přijati všemi zůčastněnými. Byli jsme zvědaví jak taková konstelace probíhá. Pracujeme ve stejném oboru, ale konstelace na pohádku jsme ještě nikdy nezažili. Další věcí bylo, že neumíme řecky. To co se potom dělo nás absolutně nadchlo. To že jsme nerozuměli řeči, bylo jedno. Vnímali jsme emoce, energie , individuality. V průběhu konstelace měl každý možnost vyjádřit své pocity a tak zpracovával svá témata. V závěru se vše propojilo, energie, emoce, pochopení, přijetí, v jeden nádherný celek. Jsme Tvou prací nadšeni Kalliopi a děkujeme Ti.

  Odpovědět
 • Kalliopi
  Posted 25.10.2012 at 22:54

  [1] Bylo milé, že jste se zrovna trefili do ryze české pohádky, takže “Zlatovláska v Řecku” měla česko-řeckou účast. A bylo to, jakobychom všichni uloupili kousíček kouzelné ryby a najednou jsme rozuměli všem jazykům. Těm, co pramenily z úst, i těm, co šly přímo ze srdce.
  Já také po každé konstelaci “vděk-uju”, všem a všemu…!
  Mějte se hezky v té krásné podzimní Praze! 🙂

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5