Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spřízněná duše

Rate this post

Věnováno Čechům a Slovákům v Řecku

Pokud se cítíš jako cizinec a hledáš někoho, kdo by ti mohl rozumět, protože mluví stejnou řečí, a to doslova

(česky a rozumí slovensky) i metaforicky – má podobnou zkušenost,

pokud máš potíže se přizpůsobit novému prostředí a všechno vypadá najednou úplně jinak, než jak sis

představoval(a) tehdy, kdy ses rozhodl(a) odstěhovat se do Řecka,

když si nevíš rady, protože neustále vznikají problémy a nedorozumění pramenící z odlišných zvyků,

mentality, zkušeností a hodnot,

když máš strach, že každodennost ubije tvoji lásku k partnerovi, že už si nerozumíte a že bys nejradši

sbalil(a) kufry a děti a vrátil(a) se domů,

když se v tobě ozývají různé hlasy a každý z nich navrhuje jiné řešení, takže najednou nevíš, co dělat, jak

se rozhodnout,

když přicházejí chvíle kdy nevíš, kde jsi vlastne ”doma” a máš najednou pocit, že už nejsi sám sebou, ale

nevíš, čí jsi…

 

možná hledáš někoho, kdo by ti pomohl rozplést to zamotané klubíčko emocí a myšlenek tak, abys zase cítil(a) sebevědomí, jistotu a pocit volby. Abys dokázal(a) stanovit svoje priority a najít vlastní zdroj síly a vitality.

 

 

Pár slov o mně

 

Narodila jsem se v 60-tých letech v Praze, v rodině Řeků, politických emigrantů, jako 3. dítě. Byli jsme vychováváni s tím, že jsme Řekové, otec nám vyprávěl místo pohádek řecké báje a příběhy hrdinů, a učil nás číst a psát řecky. Těšili jsme se, až se budeme moci ”vrátit domů”… Poprvé jsem se přestala cítit Řekyní, až když jsem přijela do Řecka, na ostrov Corfu, rodiště mého otce. A od té doby, víc jak 20 let, se snažím vytěžit všechno to dobré, co jen může přinést syntéza těchto mých dvou bytostných částí, české a řecké.

Dalo by se říct, že možná právě toto skloubení (”pantrema”) je mou osobní výzvou, ale také výhodou. Civilizační podněty hlavního města, kde jsem strávila dětství a provdala se, jsou doplněny poklidem a krásou přírody na ostrově. Zajištěnost a pohodlí života v paneláku byla nahrazena tisíc a jednou tvořivou a nekonečnou prací na domě a zahradě. Někde uvnitř mě se prolíná ”český” řád s ”řeckým” chaosem. Pesimismus intelektuála a tendence věčné nespokojenosti doplnil pocit, že život může být prostý a že ”siga siga” všechno dobře dopadne… Ano, někdy je těžké nekritizovat, zvlášť co se týká oblasti školství a zdravotnictví, těžko se smiřovat s tím, že naše děti mají horší podmínky, než jsme mívali v dětství my… Ale někdy je to jediná cesta, jak si uvědomit a vážit si kvalitních a pozitivních věcí. A jedině když si něčeho ceníme, tak to můžeme znovu vytvořit. A jedině tehdy, když jsi trochu jiný než všichni ostatní, si můžeš uvědomit svoji jedinečnost…

Už od maturity jsem měla potřebu porozumět a pomáhat lidem, která mě přivedla do Jedličkova ústavu. Tam jsem pracovala 7 let, než jsem dokončila studium Speciální pedegogiky a přestěhovala se do Řecka.

Také na Corfu jsem nejprve pracovala s postiženými dětmi. Čím dál víc jsem si ale začala uvědomovat přítomnost dítěte uvnitř nás, té části naší bytosti, která je hravá, spontánní, důvěřivá, ale často také zraněná, nejistá a křehká. A pokud je toto ”vnitřní dítě” nešťastné nebo vystrašené, tak nedokážeme využít všechen svůj mentální potenciál. Po řadu let jsem absolvovala poradenský a terapeutický výcvik, především metodu ”One Brain” a ”Harmonizace rodinných systémů – rodinné konstelace”, které se staly součástí mé poradenské praxe.

 

 

 

 

 

One Brain

 

je metoda pro sebepoznání a osobnostní růst, zaměřená především na odbourání emocionálního stresu. Je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti.

 

Většina potíží, se kterými se potýkáme v současnosti, jsou jen ”vrcholkem ledové kry”. Jejich kořeny se nacházejí v minulosti, v našem dětství, kdy jsme si vytvářeli obraz o svých schopnostech a kvalitách a také o světě kolem nás. Metoda One brain nám pomáhá odhalit principy a skryté příčiny našich problemů, a tím, že uvolní nahromaděný stres, vytvoří možnosti pro nové volby a úspěšnější realitu. Po odblokování je klient schopen používat celý svůj potenciál i tehdy, když se dostane do podobné stresové situace, kterou by dříve zvládal jen s obtížemi.

One Brain vychází z poznatků o mozku, který koordinuje činnost tělesných projevů i funkcí a zaznamenává veškeré údaje do naší paměti. Informace s intenzivní negativní emocí, uložená v mozku, se projeví ve formě neurologického bloku. Přes propojení svalů s mozkem je možné se k těmto údajům dostat, neboť svaly reagují na položenou otázku. Hlavní technikou metody je tedy testování svalové reakce, která nám umožňuje získat spolehlivé informace o emocích a neurologických blocích klienta na úrovni vědomí, podvědomí a buněčné paměti těla. Svalový test také pomáhá určit vhodnou techniku nebo cvičení, kterými lze energetický blok rychle, jemně a účinně odstranit.

 

Emocionální bloky nám mohou bránit ve svobodném a sebevědomém projevu, ve schopnosti se učit a využívat nabytých vědomostí a dovedností. Jsou brzdou v našich  vztazích a mohou vést k duševním a tělesným problémům (např. fobie, závislosti, úzkost, nedostatek sebeúcty, poruchy chování, různé psychosomatické bolesti a potíže, alergie atd.) Metoda nediagnostikuje ani neléčí, ale tím, že odstraníme blokády, uvolníme energetický tok v těle, a tak se aktivují samoléčící síly organismu.

 

Více informací o metodě One Brain lze najít na stránkách www.3in1concepts.net či na www.amikus.cz

 

 

 

 

Kontakt:

Kalliopi ANTHI

Corfu

Tel. 26610 90205, 6936701323

6 Comments

 • dancha
  Posted 7.4.2012 at 23:05

  Pokud si myslíte, že potřebujete pomoci s čímkoliv “ve své hlavě”, tak setkání s Kalliopi vám může opravdu změnit život. Píši z vlastní zkušenosti. Kalliopi má moji velkou důvěru a obdiv.

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 8.4.2012 at 11:30

  souhlasim. i nam kaliopka opravdu pomohla. a jeste k tomu je to skvela zena:)

  Odpovědět
 • Pavla
  Posted 11.4.2012 at 21:39

  pekny clanek

  Odpovědět
 • Magda
  Posted 15.4.2012 at 9:13

  Moje dcera má trochu potíže se soustředěním a taky se a moc bojí tmy. Myslíte, že by jí to pomohlo? Máte někdo zkušenosti?

  Odpovědět
 • Anna
  Posted 15.4.2012 at 9:15

  Pro Magdu : Můj syn nechtěl jíst a pořád se to zhoršovalo. Tak jsem ho v Čechách vzala k jedné kinezioložce a ona nám moc pomohla. Takže téhle mětodě určitě věřím! Určitě to vyzkoušej !

  Odpovědět
 • ostrovanka
  Posted 15.4.2012 at 18:43

  [4] muj syn 11 let mel opravdu velkou fobii ze psu. kaliopi nam svoji metodu strasne pomohla. opravdu jako zazrakem uz nema problem, ktery mu stezoval podstatne jeho zivot, protoze na korfu je hodne poulicnich psu. takze se nakonec bal chodit sam ven. ted uz je vsechno zase v poradku. muzu jen doporucit!!

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5