Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zprávička od tety Kalli

Rate this post

 Jak můžete vyjádřit svůj názor

 Milí přátelé,

     Děkuji za důvěru, se kterou mi začínáte posílat své dotazy. Chci na ně odpovídat co nejlépe, a to vyžaduje nějaký čas. Navíc, mojí odpovědí ještě nic nekončí. Považuji za vynikající, že máme možnost pokračovat v diskuzi i pomocí komentářů pod článkem. Tak vzniká prostor pro doplnění, vysvětlení a rozvinutí tématu. Během dialogu se rodí mnoho inspirace, je vždycky plodnější než monolog. Navrhuji tedy, aby byla uveřejněna nová otázka a moje odpověď na ni vždy okolo 1. a  15.  dne v měsíci. Proto mějte trpělivost, pokud jste mi poslali dotaz, a sledujte komentáře i ostatních lidí. V životě je důležité klást vhodné otázky a pak být otevřen celému světu, protože odpověď si k nám může najít cestičku mnoha způsoby.

     A jestě jedno vysvětlení:   V mém textu uvidíte, že někdy odpovídám v jednotném čísle a jindy v množném. Není to náhodné. Vy budete vědět, že když napíši třeba „Řekni mu..“ nebo „Zkus udělat…“, tak se obracím na konkrétního člověka, na toho, kdo mi poslal dotaz, a reaguji s souvislosti s jeho popisem situace. Když přejdu do množného čísla, znamená to, že mluvím obecně, nechávám se tak trochu unést daným tématem a rozvíjím ho. Tehdy je  důležité, aby tazatel věděl, že se ho to nemusí týkat. Nic tím nenaznačuji pro něj osobně, jen poukazuji na další možné významné příčiny jevu.

      Uvedu konkrétní případ z minulé odpovědi: Nic v dotazu maminky D. nesvědčí o tom, že nemá kvalitní vztahy s místními obyvateli, s maminkami jiných dětí apod. A ani si nic takového o ní nemyslím. Ale dovedu si představit, že kdyby si kterákoliv maminka držela odstup  (z důvodu odmítání) od rodičů dětí, se kterými by si chtělo její dítě hrát, tak mu to bude komplikovat.    

     Těším se na naše další spoluhledání odpovědí! J                             

 teta Kalli


                       8.1.2013

2 Comments

 • ostrovanka
  Posted 10.1.2013 at 11:17

  ja se moc tesim na dalsi otazky a odpovedi. dekujeme, kalli!!

  Odpovědět
 • kytka
  Posted 10.1.2013 at 13:27

  ..aj ja sa tesim,uz som sa aj chcela nieco opytat,ale nahodna situacia si to vyriesila sama….takze nabuduce

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5